13 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rekord Polski Ostrowskiego – 3:34.45!

Podczas memoriału Borisa Hanzekovica w Zagrzebiu, ostatnich w tym roku zawodach z cyklu IAAF Word Challenge, Artur Ostrowski poprawił 14-letni rekord Polski Piotra Rostowskiego na 1500 m. Z starego rekordu urwał ponad sekundę i z wynikiem 3:34.45 zajął szóste miejsce w trzecim najszybszym biegu w tym roku.

ostrowski news 200Bieg był bardzo szybki. Zwycięzca Chepseba ustanowił rekord mitingu i podobnie jak jeszcze czterech innych zawodników, rekord życiowy. Eksplozja formy Artura Ostrowskiego na koniec sezonu jest niesamowita. W ciągu tygodnia po raz drugi poprawił rekord życiowy (poprzednio na 800 m – 1:44.82). Tym razem na 1500 m. W ciągu kilku dni przeskoczył wiele miejsc na europejskich listach. Obecnie zajmuje siódme miejsce na 800 m (wcześniej był na 33) i ósme na 1500 m (wcześniej zajmował 25 pozycję). Czyżbyśmy obserwowali narodziny nowej gwiazdy biegów średnich w Polsce?

DNF

cichocka news 200To jednak nie koniec dobrych informacji płynących z stolicy Chorwacji. W biegu na 800 m startowała Angelika Cichocka. Podobnie jak Ostrowski zajęła szóste miejsce w swoim biegu i podobnie jak on pobiła… rekord życiowy. O prawie sekundę poprawiła wynik z tegorocznych Mistrzostw Polski. Nowa „życiówka” jaką będzie się teraz legitymować to 2:00.20.

DF

Ostatnim reprezentantem Polski w konkurencjach biegowych był Marcin Marciniszyn. Podobnie jak dwójka jego młodszych kolegów zajął szóstą pozycję. Jednak jego wynik 46.84 nie był tak spektakularny jak dokonania dwójki polskich 23-latków.

48.91

Nie tylko występy Polaków, ale cały miting stał na bardzo wysokim poziomie. Widać, że sezon się kończy i nikt się nie oszczędza. Jak zwykle gdy się pojawia na stadionie, tak i tym razem największą gwiazdą był Usain Bolt. Jamajczyk bez problemu zwyciężył w biegu na 100 m ustanawiając rekord mitingu.