23 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rekord frekwencji na Półmaratonie Marzanny

2461 zawodników ukończyło XI Półmaraton Marzanny, który w niedzielę (23 marca) odbył się w Krakowie. To nowy rekord frekwencji tej imprezy i sygnał, że nowy sezon biegów ulicznych w Polsce może przynieść kolejny wzrost liczby biegaczy.

W Krakowie biegacze oficjalnie rozpoczęli sezon biegów ulicznych
W Krakowie już od kilku lat wiele osób wita wiosnę na biegowo. Część z nich tradycyjnie czyni to startując w Krakowskim Półmaratonie Marzanny. Podobnie było i w tym roku. Na start w 11 edycji tej imprezy zdecydowało się 2,5 tysiąca osób, co jest nowym rekordem frekwencji.
Poprzedni najlepszy wynik został ustanowiony w ubiegłym roku. Wówczas metę półmaratonu minęło ok. 1700 osób.
Ukraińcy najlepsi

Zwycięzcami niedzielnego Półmaratonu Marzanny okazali się reprezentanci Ukrainy – Sergii Okseniuk, który zajął pierwsze miejsce wśród mężczyzn oraz Olena Burkowska, która wygrała klasyfikację kobiet.
Czas uzyskany przez zwyciężczynię, 1:15:36, jest nowym rekordem trasy wśród kobiet.
Najszybsi Polacy – Tomasz Kawik z Krakowa i Anna Celińska z Bielsko-Białej uplasowali się odpowiednio na 4 i 3 miejscu.