9 lipca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Radosław Kłeczek mistrzem Polski na 5000 m

W Bielsku- Białej rozpoczęła się w czwartek najważniejsza lekkoatletyczna impreza w kraju – Mistrzostwa Polski seniorów. Wieczorem zostały rozegrane finały na 100 m oraz 5000 m.

Bardzo interesujący był bieg panów na 5000 m, gdzie medale zostały rozdane właściwie na ostatnich metrach wyścigu. Po raz pierwszy w karierze po złoto MP seniorów sięgnął Radosław Kłeczek. Podopieczny Tomasza Kozłowskiego zaatakował rywali piorunującym finiszem na ok 300 m przed metą. Kłeczek, pochodzący z Gogolina, rok temu na tym samym dystansie uplasował się drugim miejscu. W tym sezonie był to już jego trzeci bardzo równy bieg na 5000 m (wcześniej uzyskał 14.00.18 w Baunatal i 14.01.41 w Bergen).

Radosław Kłeczek rok temu w Bydgoszczy

Srebrny medal przypadł, specjalizującemu się w biegu na 1500 m, Bartoszowi Nowickiemu. Trenujący pod okiem Roberta Leszczyńskiego zawodnik, uzyskał wynik 14.04.41. Mistrz Polski sprzed roku – Artur Kozłowski, musiał zadowolić się brązem – 14.05.73.

10.MURZYN Kamil            14:34.63

Wśród pań na tym samym dystansie królowała Wioletta Frankiewicz, która przez większość biegu samotnie zmierzała po złoto. Podopieczna Zbigniewa Króla uzyskała wynik 15.46.95, trzeci w tegorocznych tabelach. Srebro z rekordem życiowym wywalczyła Anna Jakubczak – 16.13.64. Brąz przypadł zawodniczce Jacka Wośka – Agnieszce Ciołek. Mistrzyni Polski na 10000 m uzyskała czas 16.22.19.

1.FRANKIEWICZ Wioletta    15:46.95
2.JAKUBCZAK Anna    16:13.64
3.CIOŁEK Agnieszka    16:22.19
4.JAKUBCZAK Aleksandra    16:25.66
5.NĘCKA Urszula            16:37.72
6.CZYŻ Katarzyna    16:41.97

Finał biegu pań na 100 m wygrała najmłodsza zawodniczka – Weronika Wedler. Podopieczna Wiliama Rostka przy przeciwnym wietrze o trzy setne sekundy pokonała Ewelinę Ptak oraz o 0.7 s mistrzynię Polski sprzed roku – Marikę Popowicz. Trenująca w AZS AWF Wrocław zawodniczka będzie reprezentować Polskę na ME w Barcelonie na 200 m  oraz w sztafecie 4×100 m.