9 kwietnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pula nagród w Koral Maratonie Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego


Koral Maraton – pula nagród Fiat 500 i 100 tys. zł

Pula nagród w Koral Maratonie Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego to 100 tysięcy złotych i samochód osobowy Fiat 500. Samochód odbierze zwycięzca Koral Maratonu, który jednocześnie osiągnie wynik poniżej 2:20:00.  Jeśli wynik nie zostanie osiągnięty auto zostanie rozlosowane wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli Koral Maraton.

Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet Koral Maratonu Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego otrzymują nagrody pieniężne, odpowiednio: 6000, 5000 i 4000 złotych. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymują nagrody pieniężne odpowiednio: 1500, 1000 i 500 zł.  Podczas Koral Maratonu Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego prowadzone będą następujące klasyfikacje: do 29 lat; do 39 lat; do 49 lat; do 59 lat; powyżej 60 lat.  Wśród zawodników, którzy przekroczą bramki premiowe ustawione, co 2 km na trasie Koral Maratonu i ukończą bieg rozlosowanych zostanie 20 nagród pieniężnych po 2 000 zł. każda. Zdobywcom nagród pieniężnych zostanie potrącony podatek dochodowy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc w „Biegu 7 dolin”, czyli ultramaratonie Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego otrzymają nagrody pieniężne: 1. miejsce – 6 000 zł;
2. miejsce – 5 000 zł; 3. miejsce – 4 000 zł; 4. miejsce – 3 000 zł; 5. miejsce – 2 000 zł; 6. miejsce – 1 000 zł.  Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet Życiowej Dychy, czyli biegu z Krynicy-Zdrój do Muszyny otrzymają nagrody pieniężne:
1. miejsce – 3000 zł; 2. miejsce – 2000 zł; 3. miejsce – 1000 zł.

Nagrody pieniężne zdobyte przez zawodniczki i zawodników będą przekazywane wyłącznie przelewem na wskazane osobiste konto bankowe zawodnika (nagrody nie będą wypłacane gotówką). Warunkiem otrzymania nagrody pieniężnej na konto bankowe jest wypełnienie i dostarczenie na adres organizatora niezbędnych druków wymaganych przez urząd skarbowy w nieprzekraczalnym terminie 30 dni od daty zakończenia imprezy.

Festiwal Biegowy to nie tylko niezwykle bogaty program zawodów biegowych z atrakcyjnymi nagrodami, ale również niepowtarzalna okazja spotkania i rozmowy z wielkimi indywidualnościami świata sportu. Do Krynicy przyjadą m.in.: Paco Barao – Vice Prezydent Międzynarodowej Organizacji Biegów Ulicznych i Maratonów wieloletni Dyrektor Maratonu i Pół-Maratonu w Walencji/ Hiszpanii; Horst Milde  –  jeden z inicjatorów Maratonu Berlińskiego, rzecznik German Road Races; Krzysztof Wielicki – wielki himalaista, alpinista, a także taternik – jako piąty człowiek na Ziemi, jest zdobywcą Korony Himalajów oraz Karakorum; Grzegorz Kołodko – polityk, profesor zwyczajny, wicepremier, minister finansów… i maratończyk; Małgorzata Sobańska – rekordzistka Polski w maratonie 2:26,08. Dwukrotna olimpijka Atlanta 1996 i Ateny 2004, Jerzy Skarżyński – wybitny biegacz, autor książek dla amatorów biegania oraz popularyzator tej formy aktywności; Michał Bartoszak – olimpijczyk z Aten (2004). Wielokrotny mistrz Polski, jeden z największych talentów w historii w biegach długich.; Karim Mosta – jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie.

***

Jedną z atrakcji Festiwalu Biegowego będzie Sztafeta Ekiden.

Wśród wielu zespołów wystartuje także Dream Team gdzie kapitanem będzie Jerzy Skarżyński. Oto skład drużyny:

Jerzy SKARŻYŃSKI (l. 54) – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie. Rekord życiowy w maratonie: 2:11:42 (1986)

Zbigniew PIERZYNKA (l. 59) – olimpijczyk z Moskwy, wielokrotny mistrz Polski w maratonie. Rekord życiowy w maratonie: 2:12:21 (1986)

Wojciech RATKOWSKI (l. 56) – mistrz Polski w maratonie. Rekord życiowy w maratonie: 2:12:49 (1984)

Tadeusz ŁAWICKI (l. 54) – wielokrotny mistrz Polski w maratonie. Rekord życiowy w maratonie 2:13:20 (1988)

Kazimierz LASECKI (l. 52) – wielokrotny reprezentant Polski w mistrzostwach świata w biegach przełajowych. Rekord życiowy w maratonie 2:13:37 (1986)

Andrzej SAJKOWSKI (l. 58) – olimpijczyk z Moskwy, medalista Mistrzostw Polski w maratonie. Rekord życiowy w maratonie 2:13:38 (1980)

Sztafeta odbędzie się:
W Sobotę 5 czerwca 2010 – Dystans: 42.195 m
Start – rynek w Bardejowie – godz. 10.00
Meta – deptak w Krynicy Zdrój – zamknięcie mety godz. 15.00 – limit czasu – 5 h
Uczestnicy: zespoły 6 osobowe, każdy z uczestników musi mieć ukończone 16 lat

Profil trasy:
• Start – 271 m npm • Najwyższy punkt – 676 m npm • Meta – 558 m npm

krynica_profil.jpg
krynica_mapa.jpg
***

Ponad 1000 biegaczy zgłosiło już swój udział w Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego, jednym z największych i najwszechstronniejszych wydarzeń biegowych w tym roku w Polsce. Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 czerwca (piątek, sobota, niedziela) w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Nowym Sączu i Bardejovie. Osoby, które zgłoszą swój udział w maratonie i ultramaratonie otrzymają wpisowe i dwa noclegi gratis. Pozostało jeszcze około 300 wolnych miejsc w promocji. W programie Festiwalu Biegowego w sobotę 5 czerwca jest m.in. Ultramaraton na 100 km, sztafeta EKIDEN Bardejov (Słowacja) – Krynica, bieg „Życiowa dycha” z Krynicy do Muszyny oraz biegi na Jaworzynę i Górę Parkową. Dla mniej zaawansowanych biegaczy zaplanowano liczne biegi na Deptaku w Krynicy. W niedziele 6 czerwca rozegrany zostanie bieg maratoński „Koral Maraton” na trasie z Nowego Sącza do Krynicy-Zdrój. Podczas Festiwalu rozstrzygnięta zostanie także klasyfikacja na „Najszybszą rodzinę w Polsce”. Reprezentację rodzinną stanowią minimum trzy osoby zgłoszone do różnych biegów. Klasyfikowane będą drużyny, w których przynajmniej jeden biegacz ukończy Koral Maraton. Zawodom będą towarzyszyły kiermasze sprzętu sportowego i imprezy rozrywkowe, m.in. w piątek, 4 czerwca wieczorem na deptaku krynickim wystąpi Golec uOrkiestra. Nie zabraknie również spotkań ze słynnymi długodystansowcami. W Krynicy zapowiedzieli się m.in. Jerzy Skarżyński, b. reprezentant Polski w maratonie (rek. życiowy 2:11:42), autor popularnych poradników dla biegaczy oraz Horst Milde, jeden z inicjatorów Maratonu Berlińskiego. Łączna pula nagród wynosi 200 tys. zł. Zwycięzca maratonu odjedzie do domu samochodem ufundowanym przez firmę Koral. Partnerami biznesowymi Festiwalu są m.in. firmy Koral i Fakro, a także Bank Zachodni WBK. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: portal onet.pl oraz „Rzeczpospolita”, która wyda specjalny dodatek z listą wszystkich uczestników i osiągniętymi przez nich wynikami. Festiwal organizowany jest przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich w Warszawie organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalbiegowy.pl


„Najszybsza Rodzina w Polsce”

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego to jedna z największych imprez biegowych w Polsce, w której, ze względu na różnorodność oferowanych biegów, mogą uczestniczyć całe rodziny. Tu każdy znajdzie dystans dla siebie, o odpowiedniej długości i skali trudności. Podczas Festiwalu rozgrywane będą zarówno biegi długie dla zaawansowanych biegaczy, takie jak: Ultramaraton Festiwalowy, Koral Maraton, Bieg Krynica – Muszyna; jak i biegi krótkie, dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami, a mianowicie: Bieg Deptaka Krynickiego dla Dzieci, Bieg Deptaka Krynickiego dla Kobiet, Bieg na Jaworzynę i Bieg na Górę Parkową. Reprezentację rodzinną stanowią minimum trzy osoby wyznaczone przez kapitana rodziny zgłoszone do różnych biegów. W skład drużyny mogą wchodzić tylko osoby spokrewnione w linii prostej, czyli pochodzące jedna od drugiej (dziadkowie, rodzice, dzieci, wnuki). Klasyfikowane będą drużyny, w których przynajmniej jeden biegacz ukończy Koral Maraton. Do klasyfikacji zaliczany będzie tylko jeden rezultat z Biegu Deptaka Krynickiego dla Dzieci. W klasyfikacji rodzinnej o kolejności decyduje suma punktów zdobytych osobno przez poszczególnych członków rodziny w swoich kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. O miejscu zajętym przez rodzinę decyduje najmniejsza liczba zdobytych punktów. Swoją rodzinę należy zgłosić droga elektroniczną, przesyłając maila z danymi osób składających się na drużynę, na adres: festiwalbiegowy@isw.org.pl. do 30 maja 2010 r. Najszybsze rodziny w Polsce otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe zasady konkursu na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

RAMOWY PROGRAM FESTIWALU BIEGOWEGO FORUM EKONOMICZNEGO

Piątek – 4 czerwca:
• Przyjazd gości z Polski i zagranicy – rejestracja zawodników od godz. 14.00
• Imprezy Festiwalowe :
Deptak w Krynicy Zdrój
Otwarcie Targów w Hali Sportowej w Krynicy

Koncert zespołu GOLEC UORKIESTRA – godz. 20.00 – 22.00
Biuro zawodów będzie czynne w godzinach: 14.00 – 22.00

Sobota – 5 czerwca:
• Biegi:
Ultramaraton Festiwalowy – bieg dla najwytrwalszych – 100 km
Start godz. 4.00, zamknięcie mety godz. 21.00 (limit czasu 17 h)

Sztafeta BZ WBK Bardejovo-Krynica Zdrój, start godz. 10.00
zamknięcie mety godz. 15.00 (limit czasu 5h)

Życiowa dycha – Bieg Krynica – Muszyna, start godz. 16.00
zamknięcie mety godz. 18.00 (limit czasu 2h)
• Biegi krótkie:
Biegi Deptaka Krynickiego dla dzieci, start godz. 10.00
Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet, start godz. 12.30
Bieg na Górę Parkową, start godz. 13.00
Bieg na Jaworzynę, start godz. 15.00
• Imprezy:
Występy, konkursy, zabawy dla najmłodszych: w godz. 10.00-16.00 wewnątrz i przed Halą Targową

Ceremonia wręczenia nagród, godz. 20.00

Pasta Party dla maratończyków, start godz. 18.00
Biuro zawodów będzie czynne w godz. 8.00-19.00

Niedziela – 6 czerwca:
• Koral Maraton – 42,195 km
Start godz. 9.00, zamknięcie mety godz. 15.00 (limit czasu 6h)
• Klasyfikacje w ramach maratonu:
klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet,

klasyfikacje wiekowe
• Imprezy:
Występy, konkursy, zabawy dla najmłodszych: w godz. 10.00-14.00 wewnątrz i przed Halą Targową

Ceremonia wręczenia nagród, godz. 16.00

Targi i imprezy towarzyszące
Biuro zawodów będzie czynne w godzinach: 8.00 – 15.00

Możliwość komentowania została wyłączona.