16 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Puchar Maratonu na 10 km już w ten weekend


   Uczestnicy Pucharu Maratonu już w najbliższy weekend
zmierzą się z dystansem 10 km

Przygotowanie formy do wrześniowego 33. Maratonu Warszawskiego trwa. W najbliższy weekend wystartuje drugi bieg Pucharu Maratonu, cyklu imprez mających pomóc zawodnikom usystematyzować treningi przed jesiennym wyzwaniem. Trasy na 10 km przygotowane zostały w Warszawie i w okolicach Trójmiasta.

Najbliższa impreza jest już drugą z tegorocznego cyklu Pucharu Maratonu organizowanego przez Fundację „Maraton Warszawski”. Wraz rytmem comiesięcznych biegów zawodnicy przygotowują się do wrześniowego święta polskich biegaczy – 33.Maratonu Warszawskiego.
Za sobą mamy już starty na pięć kilometrów. Biegi na 10 km wystartują 21 oraz 22 maja odpowiednio w Warszawie i okolicach Trójmiasta. Tydzień wcześniej, 15 maja, pobiegła Łódź. Na startujących czekają jeszcze dystanse  15, 20 i 25 km. Kolejne biegi zostaną rozegrane w czerwcu, lipcu i wrześniu.

Warszawa

Warszawski Puchar Maratonu na dystansie 10 km odbędzie się w Lesie im Jana III Sobieskiego w Wawrze, 21 maja (sobota). Strzał pistoletu startowego usłyszmy o godzinie 10.00. Wszyscy chętni do biegu powinni zgłosić się do biura zawodów zlokalizowanego przy starcie. Zapisy ruszają o godzinie 8.30. Opłata startowa wynosi 10 PLN.

Trójmiasto

Dzień później, 22 maja (niedziela), wystartują zawodnicy z Trójmiasta. Start odbędzie się
w miejscowości Kępino koło Wejherowa o godzinie 17.30*. Do biegu zapisać się będzie można na miejscu w biurze zawodów w godzinach 16.00-17.15. Wpisowe – 10 PLN.

* Uwaga: Godzina startu została zmieniona. Pierwotnie bieg miał wystartować o godzinie 11.00.

Więcej informacji znajduje się na stornie internatowej biegu.

Harmonogram imprez Pucharu Maratonu:

Bieg zdjecie1

* UWAGA: Zmiana terminu biegu na 15 km w Łodzi z 19 czerwca na 12 czerwca br.