16 września 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Przełaje w programie Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018


W trakcie Olimpijskich Igrzysk Młodzieży w Buenos Aires w 2018 roku, do programu zawodów zostaną dodane biegi przełajowe.

Wszyscy zawodnicy biegający na bieżni 1500m, 3000m i 2000m z przeszkodami będą biegali także bieg przełajowy na dystansie 4-5 km i ich miejsce w końcowej klasyfikacji, czyli także i medal, będzie zależało od miejsca w obydwu biegach.

„Przełaje, to podstawa wytrzymałości na której biegi średnio i długodystansowe są zbudowane – powiedział Prezydent IAAF Sebastian Coe – musimy postarać się, aby wszyscy trenerzy rozumieli jakie wielkie znaczenie mają przełaje w rozwoju zawodnika. To był wielce ważny czynnik odpowiadający za moje sukcesy. To jest bardzo osobisty punkt widzenia i wyznawany przeze mnie od dawna, ale byłbym zachwycony gdyby przełaje weszły zostały dyscyplina Olimpijską (mowa o Igrzyskach Olimpijskich dla dorosłych).

Poza przełajami odbędzie się także nietypowa sztafeta, 8x100m.

Igrzyska olimpijskie młodzieży (ang. Youth Olympic Games) to zawody dla młodzieży od lat 14 do 18 organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Zawody odbywają się w cyklu czteroletnim począwszy od roku 2010 (igrzyska letnie) i 2012 (igrzyska zimowe). Dotychczasowe letnie Igrzyska odbyły się w Singapurze (2010) i w Chinach (2014). 

Możliwość komentowania została wyłączona.