16 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Prawie 75 tys. osób chce wziąć udział w Maratonie Berlińskim


74707 – tyle osób wyraziło chęć startu w przyszłorocznym Maratonie Berlińskim. Oznacza to, że tyle samo osób weźmie udział w losowaniu 40 tysięcy miejsc, które stanowią limit przyszłorocznego biegu.

berlin.jpg
Copyright SCC EVENTS/PHOTORUN

Zainteresowanie maratonem w Berlinie jest ogromne. Już w ubiegłym roku informowaliśmy o rekordzie świata w zapisach (artykuł na ten temat: Kolejny rekord świata pobity w Berlinie!). Wówczas 40 tysięcy miejsc rozeszło się w 3,5 godziny. Tak duże zainteresowanie skłoniło organizatorów do zmiany formy zapisów, tak aby każdy biegacz miał równe szanse na start w tej prestiżowej imprezie.

Obecnie więc, aby móc cieszyć się ze startu w największym niemieckim maratonie najpierw trzeba wyrazić chęć startu w Berlinie poprzez wstępną rejestrację (ten etap już za nami; trwał od 30 września do 14 października), następnie liczyć na szczęście w losowaniu (30 października) i w przypadku wylosowania – potwierdzić ostatecznie swój udział w dniach od 4 do 11 listopada. Osoby, które nie potwierdzą swojej rejestracji stracą miejsce na liście startowej na rzecz kolejnych wstępnie zgłoszonych biegaczy, którzy na potwierdzenie swojego udziału będą mieli czas od 25 listopada do 2 grudnia.

Wśród wstępnie zarejestrowanych znalazło się pewnie wielu Polaków, gdyż Maraton Berliński cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych rodaków. W tegorocznej edycji biegu wystartowało ok. 1200 biegaczy z Polski, a najlepsi okazali się Błażej Brzeziński (11 miejsce) i Arkadiusz Gardzielewski (15 miejsce). 

41. BMW Berlin Marathon odbędzie się w dniu 28 września 2014 roku.

Możliwość komentowania została wyłączona.