new balance 880
 
17 września 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Powell poniżej 10 sekund w Szczecinie!


Do trzech razy sztuka – tak w jednym zdaniu można podsumować tegoroczny mityng Pedro’s Cup. Po dwóch nieudanych próbach uzyskania wyniku poniżej 10 sekund przez Asafę Powella w Polsce, tym razem się udało i Jamajczyk pokonał stumetrówkę w czasie 9.89! Obok byłego rekordzisty świata formą w Szczecinie błysnęli Polacy: Paweł Czapiewski i Marek Plawgo.

pedros_1.jpg
Mityng Pedro’s Cup 2007 odbył się w Warszawie

Próba pobicia rekordu polskiej ziemi, który należał do Mariana Woronina  (10.00) podejmowana była już dwa lata temu podczas pierwszej edycji Pedro’s Cup. Wówczas Powell w deszczowych warunkach osiągnął czas 10.02. W ubiegłym roku, kiedy pogoda również nie dopisywała (było zimno) Powell pobiegł 10.12. Podczas tegorocznej edycji w końcu się udało i drugi najszybszy człowiek na świecie przebiegł 100 metrów w czasie poniżej 10 sekund.

Obok Powella z grona faworytów nie zawiodła Melanie Walker, pierwsza zawodniczka w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki oraz Dawn Harper zwyciężczyni na 100 m ppł. Obie zawodniczki to złote medalistki igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Złoty medalistą z Pekinu jest także Wilfred Bungei. Kenijczyk w Szczecinie jednak nie wygrał, był drugi. W pięknym stylu zwycięstwo nad mistrzem olimpijskim zapewnił sobie Paweł Czapiewski. Trzeci na 800 metrów był kolejny z Polaków – Marcin Lewandowski. Polacy wygrywali także na 400 metrów (Marek Plawgo), 3000 m pprz. (Tomasz Szymkowiak).

pedros_2.jpg
Gwiazdą mityngu, podobnie jak w latach ubiegłych, był Asafa Powell

Wyniki Pedro’s Cup Szczecin 2008:

100 m mężczyzn
Bieg A (+1.1 m/s)
1. Asafa Powell (82) Jamajka – 9.89
2. Mike Rodgers (85) USA – 10.23
3. Andrew Hinds (84) Barbados – 10.41
4. Mikołaj Lewański (86) MKL Szczecin – 10.41
5. Paul Hession (83) Irlandia – 10.44
6. Ainsley Waugh (81) Jamajka – 10.46
7. Łukasz Chyła (81) SKLA Sopot – 10.48
8. Marcin Jędrusiński (81) WKS Śląsk Wrocław – 10.51

Bieg B (+1.7 m/s)
1. Marcin Nowak (77) AZS-AWF Kraków – 10.64
2. Kamil Witkowski (86) MKL Szczecin – 10.67
3. Tomasz Szymczak (89) LKS Pomorze Stargard – 10.83
4. Andrzej Zieliński (90) MKL Szczecin – 10.94
5. Adam Nieciecki (87) MKL Szczecin – 11.14
6. Mateusz Kochanek (90) MKL Szczecin – 11.41
7. Mateusz Makaj (91) UKS GMDS Barnim Goleniów – 11.44

100 m kobiet (+0.4 m/s)
1. Jeanette Kwakye (83) Wielka Brytania – 11.35
2. Mikele Barber (80) USA – 11.45
3. Montell Douglas (86) Wielka Brytania – 11.51
4. Stephanie Durst (82) USA – 11.57
5. Daria Korczyńska (81) WKS Śląsk Wrocław – 11.65
6. Ewelina Klocek (87) WKS Śląsk Wrocław – 11.85
7. Dorota Jędrusińska (82) AZS Poznań – 11.93

400 m mężczyzn
1. Marek Plawgo (81) KS Warszawianka – 46.49
2. Marcin Marciniszyn (82) WKS Śląsk Wrocław – 46.72
3. Rafał Wieruszewski (81) UKS Orkan Środa Wlkp. – 46.76
4. Piotr Klimczak (80) WKS Śląsk Wrocław – 46.98
5. Eric Milazar (75) Mauritius – 47.15
6. Myhaylo Knysh (83) Ukraina – 47.37
7. Piotr Kędzia (84) AZS Łódź – 47.58
8. Richard Maunier (77) Francja – 47.69

400 m kobiet
1. Christine Amertil (79) Bahamy – 51.95
2. Kaliese Spencer (87) Jamajka – 52.24
3. Libania Grenot (83) Włochy – 52.58
4. Monika Bejnar (81) AZS-AWF Warszawa – 53.76
5. Monica Hargrove (82) USA – 53.77
6. Jolanta Wójcik (84) AZS-AWF Kraków – 55.53
7. Iga Baumgart (89) BKS Bydgoszcz – 56.83

800 m mężczyzn
1. Paweł Czapiewski (78) LKS Lubusz Słubice – 1:46.75
2. Wilfred Bungei (80) Kenia – 1:47.34
3. Marcin Lewandowski (87) UKL Ósemka Police – 1:47.52
4. Ismael Kombich (85) Kenia – 1:48.10
5. Adam Kszczot (89) RKS Łódź – 1:48.30
6. Justus Koech (80) Kenia – 1:48.41
7. Bartosz Nowicki (84) MKL Szczecin – 1:48.55
8. Sebastian Papuga (85) AZS-AWF Gorzów – 1:48.78
9. Jozef Repcik (86) Słowacja – 1:49.51
10. Piotr Dąbrowski (85) WLKS Wrocław – 1:49.67
11. Łukasz Parszczyński (85) MKS Polonia Warszawa – 1:50.02
– Łukasz Jóźwiak (83) AZS-AWF Wrocław – DNF

1500 m kobiet
1. Iryna Lishchynska (76) Ukraina – 4:10.33
2. Lisa Dobriskey (83) Wielka Brytania) – 4:10.77
3. Sylwia Ejdys (84) AZS-AWF Wrocław – 4:10.80
4. Renata Pliś (85) MKL Maraton Świnoujście – 4:12.32
5. Nataliya Tobias (80) Ukraina – 4:12.44
6. Anna Jakubczak (73) KS Agros Zamość – 4:12.48     
7. Dominika Główczewska (85) SKLA Sopot – 4:18.19
8. Danuta Urbanik (89) KKS Victoria Stalowa Wola – 4:18.74
– Ewelina Sętowska-Dryk (80) AZS-AWF Warszawa – DNF

100 m ppł. kobiet (+1.4 m/s)
1. Dawn Harper (84) USA – 12.75
2. Aurelia Trywiańska-Kollasch (76) AZS-AWF Warszawa – 12.93
3. Damu Cherry (77) USA – 12.96
4. Aleksandra Antonova (80) Rosja – 13.58
5. Karolina Tymińska (84) AZS-AWFiS Gdańsk – 14.01
6. Katarzyna Rokicka (86) KS Orzeł Warszawa – 14.48

110 m ppł. mężczyzn (+1.9 m/s)
1. Petr Svoboda (84) Czechy – 13.38
2. Artur Noga (88) KS Warszawianka – 13.44
3. Ty Akins (86) USA – 13.75
4. Igor Peremota (81) Rosja – 13.95
5. Dominik Bochenek (87) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 13.96
6. Mariusz Kubaszewski (82) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 13.99
7. Samuel Coco-Viloin (87) Francja – 14.06
8. Maciej Giza (86) AZS-AWF Kraków – 14.30

400 m ppł. kobiet
1. Melaine Walker (83) Jamajka – 54.55
2. Anna Jesień (78) AZS-AWF Warszawa – 56.06
3. Zuzanna Hejnova (86) Czechy – 56.64
4. Benedetta Ceccarelli (81) Włochy – 56.89
5. Miriam Barnes (83) USA – 57.74
6. Marta Chrust-Rożej (78) AZS-AWF Wrocław – 58.74
7. Katarzyna Janecka (87) AZS-AWF Kraków – 59.88

3000 m pprz. mężczyzn
1. Tomasz Szymkowiak (83) AZS-AWF Gorzów – 8:37.14
2. Mateusz Demczyszak (86) WKS Śląsk Wrocław – 8:43.20
3. Nathan Soimo (81) Kenia – 9:00.76
4. Arkadiusz Ankiel (89) LLKS Osowa Sień – 9:01.34
5. Łukasz Oślizło (89) AZS-AWF Katowice – 9:04.53
6. Maik Wollger (85) Niemcy – 9:05.80
7. Boniface Mbufi (81) Kenia – 9:09.80
8. Artur Olejarz (88) ZLKL Zielona Góra – 9:09.14

Wyniki: Domtel-Sport.pl