piotrkowska
6 maja 2024 Adam Kszczot Sport

Ponad 20 lat historii Biegu Ulicą Piotrkowską – Rossmann Run

25 maja odbędzie się już 21. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską. Znany w całej Polsce bieg, który zaczynał od niewielkiego i kameralnego eventu, mającego ożywić jedną z najdłuższych w Polsce ulic „Piotrkowską”, przyciąga teraz tysiące biegaczy z całego świata.

Bieg Ulicą Piotrkowską ma swoje korzenie w 2002 roku. Zainicjowany przez grupę dziennikarzy sportowych, pomimo wyzwań związanych z przekonaniem mieszkańców do idei biegania jako formy zabawy i promocji zdrowia, gromadził w pierwszych edycjach kilkaset osób. Pomysłodawcami byli łódzcy dziennikarze sportowi: Robert Blesiński i Tomasz Brzeziński. Do dziś idea biegu nie uległa zmianie i jest zbieżna z ideą przyświecającą Drogeriom Rossmann – dbanie o urodę, zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną. Tym razem organizatorzy poszli krok dalej, umożliwiając zawodnikom wzięcie udziału w biegu wirtualnie, przez bieg z aplikacją.

Historia Biegu Ulicą Piotrkowską: Od Początków do Współczesności

Wspierany przez znane osobistości, takie jak Artur Partyka, bieg szybko zyskał na znaczeniu jako święto sportu w mieście. Od początku wpisywał się w strategię promocyjną Łodzi i Piotrkowskiej, przyciągając czołowych zawodników i postaci z całego kraju. Z roku na rok Bieg Ulicą Piotrkowską ewoluował, oferując różnorodne konkurencje dla uczestników w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności. Od biegu głównego na 10 kilometrów, przez zawody dla dzieci i młodzieży, po bieg VIP z udziałem znanych sportowców, aktorów, muzyków i polityków.

Od 2011 roku rolę dyrektora sportowego objął Jacek Chmiel, znany trener i organizator biegów w Polsce. Rosnąca popularność imprezy zaowocowała pozyskaniem sponsora strategicznego, co pozwoliło na dalszy rozwój i promocję biegu jako Rossmann Run. W 2015 roku bieg został nominowany do nagrody Impreza roku w kategorii biegów na 10 kilometrów, a miesięcznik Runners World umieścił go w czołówce rankingu zawodów na tym dystansie.

Liczba uczestników rośnie z każdym rokiem, od kilkuset w pierwszej edycji do 3732 biegaczy w 2015 roku. W 2016 roku, ze względu na ogromne zainteresowanie, organizatorzy podzielili imprezę na dwie części, w tym Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run dla młodszych uczestników. Bieg Ulicą Piotrkowską stał się nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również ważnym elementem kalendarza kulturalnego i społecznego Łodzi, z prezydentem miasta Hanną Zdanowską zachęcającą wszystkich do udziału i kibicowania.

Założyciele biegu, dziennikarze sportowi i organizatorzy, mogą być dumni z tego, jak wydarzenie rozwinęło się z lokalnej inicjatywy w prestiżową imprezę o znaczeniu ogólnopolskim, przyczyniając się do promocji zdrowego stylu życia i integracji społeczności Łodzi. Bieg główny po 2011 roku cieszył się ogromną popularnością na Polskiej scenie biegowej, przyciągając zawodników z tak egzotycznych krajów, jak Kamerun, Kolumbia, Meksyk, Wenezuela czy Malta.

Co czeka na uczestników w 2024 roku?

Uczestnicy Rossmann Run, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji, będą mogli liczyć na zniżki w muzeach oraz darmowe spacery z przewodnikiem. Dzięki współpracy z łódzkim Aquaparkiem każdy uczestnik biegu otrzyma wejściówkę do tego obiektu, którą będzie mógł zrealizować w weekend 25-26 maja. Dzięki Sponsorom i Partnerom 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run może pochwalić się pakietem, jakiego jeszcze nie było.

Każdy uczestnik imprezy zaplanowanej na 25 maja otrzyma:

 • koszulkę techniczną projektu Gouda Works,
 • unisexowy plecak w srebrzystym kolorze,
 • opaskę świetlną od Medicover Sport,
 • zapach Bruno Banani,
 • antyperspirant Rexona,
 • żel Isana,
 • fluid SPF z wysokim filtrem 50+ od marki Garnier,
 • pastę do zębów ON,
 • plasterki Salvequick,
 • maszynkę Wilkinson,
 • batonik proteinowy EnerBio,
 • sok oraz piwo bezalkoholowe,
 • wejściówkę do strefy basenowej Aquaparku Fala, ważną w dniach 25-26 maja 2024,
 • wejściówkę do klubu Well Fitness o wartości 25 złotych,
 • 15% voucher na zakup rowerów u ZASADA BIKES.

Trasa biegu

Trasa biegu to istny spacer po nowo wyremontowanych ulicach miasta i bieg samą ulicą Piotrkowską. W maju reprezentacyjna ulica Łodzi tętni życiem, poczynając od spacerów, wycieczek z przewodnikami po wszędobylskie ogródki restauracyjne, z których kibice gorąco zagrzewają uczestników do biegu. Zarówno start, jak i meta usytuowane są w okolicach „Ogrodów Geyera”.

Bieg wirtualny z niespodzianką od Rossmann!

Zapisy do stacjonarnego Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run są już zamknięte, a na listach startowych znajduje się 6300 zawodników. Osoby, które chcą jeszcze wystartować, zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych, ponieważ możliwe, że pojawi się dodatkowa pula numerów startowych.

Jeśli jednak nie udało Wam się zapisać – nic straconego! Rossmann, czyli popularne drogerie wprowadzają innowacyjny program, zachęcający do aktywności fizycznej. Zgodnie z ideą biegu powinniśmy dbać o siebie i pielęgnować zdrowe nawyki. Nowa inicjatywa ma na celu promowanie biegania w całej Polsce. Każdy biegacz, który nie będzie mógł wziąć udziału w biegu stacjonarnym, będzie miał niezwykłą okazję wziąć udział wirtualnie, poprzez bieg z aplikacją i w ten sposób dołączyć do rywalizacji.

Co zrobić, żeby wystartować w biegu wirtualnym Rossman Run? Wystarczy pobrać aplikację Rossmann PL, dołączyć do Klubu Rossman i zarejestrować się do biegu wirtualnego. Główny sponsor biegu przygotował niespodziankę dla uczestników Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Każdy uczestnik – niezależnie od tego, w jakim miejscu pobiegnie – może zgarnąć aż 50% rabatu na zakupy. Jak zdradził prezes Rossmann Polska Marcin Grabara, to nowatorskie podejście do promowania zdrowego stylu życia i jednoczesnego budowania lojalności klientów.

f2eb511c cb10 4550 bfc4 d8991b53813d
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sochers
Sochers
21 dni temu

Mój 11 bieg Piotrkowską z rzędu 😁

Zibi
Zibi
21 dni temu

Mega ten pakiet startowy, w sumie te gadżety więcej warte niż wpisowe. Brawo dla organizatorów bo to też przyciąga i promuje bieg.

Avatar photo
Adam Kszczot

Adam "Profesor" Kszczot profesjonalny lekkoatleta z 16-letnim doświadczeniem specjalizujący się w biegu na 800m. W swoim dorobku medalowym zgromadził 8 tytułów mistrza Europy, mistrzostwo oraz 3 wicemistrzostwa świata. W treningu podejmował wyzwania godne zawsze wysoko postawionych celów. Poza sportem mówca motywacyjny dzielący się swoim bogatym doświadczeniem, jak i również przedsiębiorca zajmujący się przemysłem elektroenergetycznym oraz rozwijaniem technologii hipoksji dzięki której zdobywał prawdziwe szczyty. Prywatnie domator zakochany w najpiękniejszym sporcie świata czyli golfie.