6 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polska czołówka wystartuje na Memoriale Janusza Kusocińskiego


W sobotę w Szczecinie odbędzie się 60. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zawody zaliczane do cyklu EA Permit Meetings zgromadzą na starcie czołówkę polskich lekkoatletów z naszymi najlepszymi średniodystansowcami na czele.

lewy kszczot

Po Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym, który w miniony poniedziałek odbył się w Bydgoszczy (wyniki tych zawodów dostępne tutaj), mityng w Szczecinie będzie kolejnym, podczas którego nasi reprezentanci powalczą o wskaźniki na sierpniowe mistrzostwa Europy. Przypomnijmy, że dotychczas minima na Zurych – z grona biegaczy – wywalczyli: Dariusz Kuć (100 m), Angelika Cichocka, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski (800 m), Błażej Brzeziński, Marcin Chabowski, Agnieszka Gortel, Karolina Jarzyńska, Yared Shegumo, Henryk Szost, (maraton), Dominik Bochenek (100 m ppł.), Patryk Dobek (400 m ppł.), Mateusz Demczyszak i Krystian Zalewski (3000 m pprz.).

Liczymy na to, że w Szczecinie grono to powiększy się o kolejne nazwiska. Początek sobotnich zawodów zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić na TVP Sport od godziny 17:30. 

Kto pobiegnie w Szczecinie?

Wśród startujących trudno szukać wielkich zagranicznych gwiazd, mimo to skład niektórych konkurencji może zwiastować wysoki poziom. Mocną krajową obsadę będą miały m.in. biegi sprinterskie na 400 m (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), 1500 m kobiet (z Angeliką Cichocką i Renatą Pliś) i 800 m mężczyzn (z Adamem Kszczotem i Marcinem Lewandowskim). 

Do programu zawodów wraca także memoriałowy bieg na 5000 m, który zgromadzi na starcie m.in. Adama Nowickiego, Marka Kowalskiego (dwóch medalistów MP na 10000 m) i Szymonka Kulkę oraz zawodników zagranicznych: Juana Barriosa (rekord życiowy 13:09.81) i Alemu Gebre Bekele (13:18.00).

Pełne listy startowe: http://kusocinski.mosrir.szczecin.pl/listy-startowe/

Możliwość komentowania została wyłączona.