1 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polscy biegacze z minimami na Halowe Mistrzostwa Europy

Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Marcin Lewandowski i Łukasz Parszczyński wywalczyli w sobotę (31 stycznia) na mityngu w Karlsruhe minima na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze (5-8 marca).

kusy 15

Po mityngu w Düsseldorfie, gdzie w czwartek (29 stycznia) minima na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze wywalczyli Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i Joanna Jóźwik (wszyscy 800 m), kolejne dobre występy nasi biegacze zanotowali w sobotę na zawodach w Karlsruhe.

Drugi dobry tegoroczny start ma za sobą Marcin Lewandowski. Polak tym razem wypełnił minimum PZLA na HME na dystansie 1500 m. W silnie obsadzonym biegu był trzeci z czasem 3:38.68.

Na tym samym dystansie wśród kobiet najlepiej spośród naszych reprezentantek spisała się Angelika Cichocka. Halowa wicemistrzyni świata zajęła trzecie miejsce z czasem 4:11.96, lepszym od minimum PZLA na Pragę. Piąta w tym samym biegu była Renata Pliś (4:12.28), zaś szósta Katarzyna Broniatowska (4:12.30).

Równie dobrze nasi zawodnicy spisali się w biegach na 3000 m. Wśród kobiet znakomicie wypadła Sofia Ennaoui, która zajęła 3 miejsce i dzięki wynikowi 8:53.22 uzyskała minimum na marcowe mistrzostwa w Pradze. Minimum uzyskał także biegnący na tym samym dystansie Łukasz Parszczyński. Polak osiągnął czas 7:52.50 co dało mu szóste miejsce.

Warto dodać, że w tym samum dniu minimum na Halowe Mistrzostwa Europy osiągnął także Karol Konieczny. Polak na mityngu we Wiedniu pokonał 800 metrów w czasie 1:48.17 (5 miejsce) dzięki czemu poprawił rekord życiowy i dołączył do Kszczota i Lewandowskiego, którzy minima na tym dystansie uzyskali już wcześniej.