NB 1080v12
 
4 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Półmaratony Północ – Południe!


26-go października na dystansie półmaratonu ścigać będzie można się w dwóch dużych, pięknych miastach w Gdańsku i Krakowie. To będzie zatem swoisty bój o to, gdzie w Polsce jest więcej biegaczy na północy czy na południu.

3.jpg

Półmaraton Gdańsk oraz PZU Cracovia Półmaraton Królewski to zupełnie
nowe imprezy. Zarówno Gdańsk jak i Kraków poprowadzą sportowców przez
najpiękniejsze zakątki swojego miasta. Organizatorzy z Trójmiasta,
postanowili wyjść naprzeciw biegaczom i przedłużyli termin najniższej
opłaty startowej o 2 tygodnie.

– W Gdańsku bieg na tym dystansie odbędzie się po raz pierwszy, a decyzja o jego organizacji zapadła dopiero w wakacje. Dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu wnoszenia najniższej opłaty startowej do 14 września. Chcemy w ten sposób dać szansę załapania się na nią jeszcze większej liczbie osób, a tym samym zachęcić biegaczy do ścigania się jesienią nad morzem. Już teraz na niespełna 2 miesiące do startu, na zawody zgłosiło się ponad 1600 uczestników, a 1200 osób ma już nadane numery startowe. To duży sukces jak na nową imprezę – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska.

op__ay_startowe_wykres.jpg

Wysokość opłat startowych oraz obowiązujące terminy wpłat na 1. Półmaraton Gdańsk 2014:

  • 70,00 PLN płatne do 14.09.2014 lub do wykorzystania limitu startujących
  • 100,00 PLN płatne do 19.10.2014 lub do wykorzystania limitu startujących
  • 200,00 PLN płatne w dniu 25.10.2014 w biurze zawodów (tylko 200 pakietów startowych)

Zgłoszenia na 1. Półmaraton Gdańsk można dokonać przez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl. Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, a organizatorem imprezy jest Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku – organizator Regat NordCup, a także firma Labosport Polska – twórcy m.in. największego cyklu triathlonowego w Polsce.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl