18 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Półmaraton Marzanny – Kraków

W niedzielę odbyła się w Krakowie dziewiąta edycja Półmaratonu Marzanny. Tym razem po raz pierwszy bieg odbywał się nie tylko wokół Błoni, ale trasa prowadziła przez malownicze zakątki miasta.

Marzanna2012 mapa

Trasa biegu

Nową edycję biegu, mimo trudnych warunków pogodowych – dość wysoka temperatura powietrza i silny wiatr – ukończyło 1175 zawodników. Pierwszy linie mety przekroczył Andrzej Lachowski reprezentujący Krak Invest Running Team z czasem 1:08:53, drugi przybiegł Bogdan Dziuba  KKS Victroia Stalowa Wola z czasem 1:09:23, a trzecie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy Siergiej Fiskovicz z wynikiem 1:10:04. Wśród kobiet najlepsza okazała się Lilia Fiskovicz, która osiągnęła rezultat 1:19:51, drugie miejsce zajęła Agnieszka Cader z czasem 1:23:54, a trzecie miejsce przypadło Agnieszce Kobierskiej z wynikiem 1:31:43.