NB 1080v12
 
30 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Podwójny triumf Zalewskiego, Opoń i Roszko na Młodzieżowych MP


W Bydgoszczy zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Gwiazdą zawodów okazał się Karol Zalewski, który uzyskał bardzo wartościowy wynik w biegu sprinterskim na 100 m – 10.25 (8 wynik na polskich listach all-time).

Karol Zalewski to jeden z największych polskich talentów sprinterskich, który pojawił się w ostatnich latach. Mimo młodego wieku może pochwalić się wartościowymi rekordami życiowymi na 100 m – 10.25 (0.9) i 200 m – 20.54 (-0.4), a także wysokimi pozycjami na Mistrzostwach Świata Juniorów – 4 miejsce w biegu na 200 m i drugie w sztafecie 4x 400 m (Barcelona 2012). 

W tym roku zawodnik z Olsztyna przygotowuje się głównie do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, gdzie będzie starał się stanąć na podium. O sobotnim starcie i planach związanych z ME opowiada w wywiadzie udzielonym dla PZLA.

Na mistrzostwach w Bydgoszczy Zalewski poza zwycięstwem na 100 m okazał się także najszybszy w biegu na 200 m. Podobna sztuka udała się Martynie Opoń. Dwa złote medale indywidualnie wywalczył także Damian Roszko – zwycięzca na 1500 i 5000 m. Wartościowe wyniki uzyskały ponadto Justyna Święty (52.31) i Małgorzata Hołub (52.41) w biegu na 400 m (3 i 4 wynik na listach europejskich U23) i Joanna Banach (57.42) na 400 m przez płotki (6 wynik).

Dwudniowe zawody były ostatnią szansą na uzyskanie wskaźników na 9. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w dniach od 11 do 14 lipca odbywać się będą w Tampere. Polski Związek Lekkiej Atletyki niedługo powinien opublikować skład reprezentacji naszego kraju, która poleci do Finlandii. 

MĘŻCZYŹNI

100 m (0.9 m/s)
1. Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) – 10.25
2. Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) – 10.34
3. Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań) – 10.38

200 m
1. Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) – 20.81
2. Adam Pawłowski (SL Olimpia Poznań) – 21.55
3. Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) – 21.61

400 m
1. Mateusz Zagórski (MUKL Brodnica) – 47.08
2. Damian Krupa (SL Olimpia Poznań) – 47.19
3. Paweł Gwiazdoń (AZS-AWF Katowice) – 47.41

800 m
1. Sebastian Smoliński (MKS Start Lublin) – 1:50.80
2. Artur Kuciapski (RKS Łódź) – 1:50.93
3. Karol Konieczny (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) – 1:51.03

1500 m
1. Damian Roszko (KS Podlasie Białystok) – 3:45.35
2. Bartosz Kotłowski (LKS ostromecko) – 3:45.68
3. Bartosz Kowalczyk (PLKS Gwda Piła) – 3:45.79

5000 m
1. Damian Roszko (KS Podlasie Białystok) – 14:09.95
2. Szymon Kulka (ULKS Lipinki) – 14:11.33
3. Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) – 14:26.69

110 m ppł. (-2.6 m/s)
1. Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) – 14.17
2. Michał Kula (AZS KU Politechniki Opolskiej) – 14.44
3. Mikołaj Justyński (AZS Łódź) – 14.45

400 m ppł.
1. Damian Krupa (SL Olimpia Poznań) – 51.02
2. Marcin Młynarczyk (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) – 51.67
3. Jakub Smoliński (RLTL ZTE Radom) – 51.98

3000 m pprz.
1. Dawid Żebrowski (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) – 8:50.96
2. Jacek Żądło (LKS Stal Mielec) – 8:54.85
3. Dawid Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) – 9:02.99

Sztafeta 4x 100 m
1. KS Podlasie Białystok – 40.72
2. KS AZS AWF Kraków – 41.13
3. SL Olimpia Poznań – 41.51

Sztafeta 4x 400 m
1. KS AZS AWF Wrocław – 3:15.67
2. MUKLS Brocnia – 3:15.68
3. AZS-AWF Katowice – 3:16.04

KOBIETY

100 m (0.4 m/s)
1. Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań) – 11.72
2. Klaudia Konopko (UKS 19 Bojary Białystok) – 11.85
3. Magda Malinowska (UKS 19 Bojary Białystok) – 11.93

200 m
1. Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań) – 24.05
2. Klaudia Konopko (UKS 19 Bojary Białystok) – 24.23
3. Justyna Święty (AZS-AWF Katowice) – 24.46

400 m
1. Justyna Święty (AZS-AWF Katowice) – 52.31
2. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) – 52.41
3. Magdalena Gorzkowska (TS AKS Chorzów) – 53.46
800 m
1. Joanna Jóźwik (AZS-AWF Warszawa) – 2:05.18
2. Monika Hałasa (UKS Olimpia Zabrze) – 2:05.46
3. Paulina Mikiewicz (KS Podlasie Białystok) – 2:05.80

1500 m
1. Monika Hałasa (UKS Olimpia Zabrze) – 4:21.29
2. Paulina Mikiewicz (KS Podlasie Białystok) – 4:22.86
3. Natalia Wacławska (WKS Wawel Kraków) – 4:24.33

5000 m
1. Dominika Napieraj (KS AZS AWF Wrocław) – 16:18.80
2. Natalia Wacławska (WKS Wawel Kraków) – 16:19.52
3. Izabela Dziedziech (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 17:06.63

100 m ppł. (-2.4 m.s)
1. Urszula Bhebhe (AZS-AWF Warszawa) – 13.65
2. Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz) – 13.81
3. Martyna Mąkosa (RLTL ZTE Radom) – 14.26

400 m ppł.
1. Joanna Banach (UKS Młodzik Warszawa) – 57.42
2. Agnieszka Karczmarczyk (AZS-AWFiS Gdańsk) – 57.99
3. Klaudia Żurek (KS AZS AWF Kraków) – 58.69

3000 m pprz.
1. Joanna Terefenko (LKS Jantar Ustka) – 10:44.05
2. Paulina Furmańska (LKS Lubusz Słubice) – 10:51.39
3. Martyna Warda (KS AZS UWM Olsztyn) – 10:52.17

Sztafeta 4x 100 m
1. UKS 19 Bojary Białystok – 45.84
2. KS AZS AWF Kraków – 46.98
3. KS Podlasie Białystok – 47.72

Sztafeta 4x 400 m
1. AZS-AWF Katowice – 3:46.27
2. KS AZS AWF Wrocław – 3:47.27
3. AZS-AWFiS Gdańsk – 3:47.43

Pełne wyniki: http://domtel-sport.pl/live/?dzien=2013-06-30

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl