28 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pluskwy GPS na Flexistav Granią Tatr


15 sierpnia będziemy mogli kibicować zawodnikom startującym w najtrudniejszym polskim biegu górskim – Flexistav Bieg Granią Tatr na dystansie 70 km. Co najważniejsze to kibicowanie będzie możliwe przed komputerem dzięki połączeniu technologii GSM i GPS.

pluskwaDo siedemdziesięciu zawodników zostanie przyczepiona specjalna lekka 60g „pluskwa” śledząca ich każdy krok. Dzięki odpowiedniej parametryzacji, to urządzenie jest w stanie wytrzymać wiele godzin ciągłej pracy. Kibice będą mogli przed ekranami swoich komputerów śledzić na bieżąco gdzie znajdują się wybrani zawodnicy.

W niektóych miejscach trasy mogą być problemy z łącznością komórkową. Jednak nasze pluskwy na bieżąco zapiszą położenie zawodnika i kiedy tylko uda im się znowu połączyć wrzucą cały fragment trasy. Te przerwy nie powinny byc dłuższe niz kilkanaście minut, co przy wielogodzinnej formule wyścigu nie powinno być dla kibiców problemem.

Ponieważ nadajników będzie tylko 70, część z nich zostanie przyczepiona do najmocniejszych zawodników ale prawdopodobnie zostanie kilkadziesiąt bez wstępnego przydziału.

Jeśli są czytelnicy zainteresowani tym aby zostać zaopatrzonym w taki nadajnik i dzięki temu ich rodziny czy znajomi będą na bieżąco wiedzieli gdzie się znajdują – prosimy o inromację. Sponsorem transmisji jest Portal Bieganie.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.