New Balance 1080v12
 
29 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

PKO Wielka Pętla Izerska w lipcu w Szklarskiej Porębie


Wszystkich miłośników biegania zapraszamy do udziału w trzeciej edycji półmaratonu górskiego PKO Wielka Pętla Izerska, która odbędzie się 18 lipca 2015 r. w Szklarskiej Porębie.

petlaizerska.png

Półmaraton odbędzie się na kultowej trasie, w części gór Izerskich, gdzie trenują najlepsi polscy lekkoatleci a w szczególności maratończycy. Położenie i charakterystyka tej trasy sprawiają, iż jest ona idealna do budowania formy zwłaszcza przed maratonem.

Trasa przebiega przez nieczynną kopalnie kwarcu „Stanisław”, do której prowadzi prawie 14-kilometrowy podbieg! Wzniesienie to na długo zapada w pamięci każdego startującego i stanowi dla wielu ogromne wyzwanie. Meta biegu usytuowana jest na najwyżej położonym w naszym kraju stadionie lekkoatletycznym z przepiękną panoramą Karkonoszy w tle.

DSC09429.JPG

Ciekawostką tej trasy jest fakt, że 30- najlepszych polskich maratończyków z listy all-team właśnie tutaj budowało swoją formę przed najważniejszymi startami. Jest to najwyżej  położony półmaraton w Polsce, co stanowi dużą atrakcję biegową i bardzo dobre przygotowanie do startu w maratonie.

Na wszystkich zawodników, którzy pokonają dystans 21 kilometrów będzie czekał oryginalny pamiątkowy medal. Symbolizować on będzie kamień kwarcu i posiadaćbędzie element zielonego szkła. 

1 1

Medal musi posiadać element szkła, nierozerwalnie związanego z historią tego regionu. W średniowiecznych hutach wytapiano tzw. szkło leśne (vitrium silvestre) lub górskie (vitrum montanum), zanieczyszczone, z licznymi pęcherzami powietrza oraz lekko zielonym zabarwieniu, stąd powszechna nazwa „szkło zielone”. Takie też symboliczne "szkło zielone" jest w naszym medalu.
Dla tych, którzy dotrą do upragnionej mety, przygotowujemy również regeneracyjny masaż nóg zapewniony przez wykwalifikowanych specjalistów. Kolejną naszą atrakcją będzie osoba startera. W poprzednich edycjach byli nimi Henryk Szost oraz aktor Artur Żmijewski. Tym razem będzie to także znana osoba, ale naszego gościa ujawnimy dopiero na starcie. W naszym biegu przewidzieliśmy wiele nagród w różnych kategoriach a jedną z nich będzie nowość kategoria Mix-Par.

Wszelkie informacje uzyskacie na stronie www.wielkapetlaizerska.pl  

ZAPRASZAMY! Zespół TS REGLE