11 września 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Paula Radcliffe wraca do biegania po urodzeniu dziecka


paula_ban.jpg
Po 21 miesiącach przerwy Paula Radcliffe wraca do rywalizacji. Pierwszy start po tak długim czasie reprezentantka Wielkiej Brytanii planuje na 30 września w zawodach BUPA Great North Run w Newcastle, tam zmierzy się na dystansie półmaratonu. W swoim dorobku rekordzistka świata w biegu maratońskim ma już dwa tytuły najlepszej zawodniczki GNR (2000, 2003), dodatkowo jest także rekordzistką tamtejszej trasy – 1:05.40.

Ostatnim startem Radcliffe przed przerwą spowodowaną narodzinami córki był zwycięski bieg sylwestrowy na dystansie 10km (31:16) w Madrycie w 2005 roku. Natomiast jej największym sukcesem było wówczas zdobycie mistrzostwa świata w Helsinkach w maratonie – 2:20.57. W tym roku w Osace Paula tytułu nie obroniła, pomimo tego, że początkowo planowała brać udział w tegorocznych mistrzostwach świata. Na przeszkodzie w osiągnięciu tego celu stanęła jednak kontuzja kręgosłupa. Teraz czuję się już dobrze. Jestem gotowa by wystartować i pobiec naprawdę dobrze, czekam na to z niecierpliwością – wspomina sama zawodniczka. Kocham imprezy masowe, gdzie atmosfera jest bardzo dobra zarówno na początku, jak i wzdłuż trasy.

Największą rywalką Pauli w Newcastle będzie jej rodaczka Jo Pavey, czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w biegu na 10000m. Dla obu zawodniczek wrześniowy półmaraton będzie elementem przygotowań do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, gdzie Radcliffe najprawdopodobniej będzie próbowała zrewanżować się za niepowodzenie podczas Olimpiady w Atenach, gdzie nie ukończyła biegu maratońskiego.

Strona biegu: gnr.realbuzz.com.

Możliwość komentowania została wyłączona.