New Balance 1080v12
 
7 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Paul Tergat w Polsce


Paul Tergat, były rekordzista świata w maratonie, a obecnie ambasador IAAF najbliższe dni spędzi w Polsce. Reprezentant Kenii pojawi się w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku na zaproszenie organizatorów Mistrzostw Świata w biegach przełajowych. Punktem kulminacyjnym wizyty będzie wspólny bieg Tergata z wszystkimi zainteresowanymi po trasie marcowych mistrzostw.
Tergat, poza świetnymi starami w maratonie (rekord życiowy 2:04:56), w świecie sportu zasłynął przede wszystkim z pojedynków z Etiopczykiem Haile Gebreselassie podczas Igrzysk Olimpijski i mistrzostw świata oraz fantastycznych startów na mistrzostwach w biegach przełajowych (12 złotych medali). 

4a3537c3_d48b_4699_b9d8_a1310bf879c0.jpg
Paul Tergat (fot. www.iaaf.org, Getty Images)

W niedzielę wszyscy zainteresowani będą mieli okazję przebiec się z tym znanym biegaczem. Początek biegu promocyjnego trasą Mistrzostw Świata w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek rozpocznie się 10 lutego o godzinie 11.00 spod Karczmy Kujawskiej "Kummerówka" w Bydgoszczy.

Pełen plan wizyty Paula Tergata w regionie kujawsko-pomorskim obejmuje:
Piątek, 8 lutego, godzina 10:00 – spotkanie z młodzieżą w Pałacu Bursztynowym we Włocławku na zaproszenie Vectry Włocławek, godzina 13 spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z Marszałkiem Piotrem Całbeckim (po spotkaniu briefing prasowy a przy korzystnych warunkach możliwy także krótki spacer po Toruniu).

Sobota, 9 lutego, godzina 12:00-14:00 – otwarte spotkanie w centrum handlowym Focus Mall w Bydgoszczy.

Niedziela, 10 lutego, godzina 11:00 – "Biegaj z nami" – bieg w Myślęcinku po trasie Mistrzostw Świata w biegach przełajowych w Bydgoszczy. Po biegu, ok. godziny 12:15 konferencja prasowa w Karczmie Kujawskiej "Kummerowka" połączona z podpisaniem umowy partnerskiej z oficjalnym dostawcą krajowym MŚ.