8 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mityngi w Düsseldorfie i Eaubonne: zwycięstwo Kszczota

Trzy miejsca na podium zajęli polscy zawodnicy podczas dzisiejszego mityngu w Düsseldorfie. Niestety mimo kilku dobrych występów naszych reprezentantów żadnemu z nich nie udało się uzyskać minimum na Halowe Mistrzostwa Europy.
Z dobrej strony w biegu na 800 m zaprezentowali się dwaj nasi najlepsi średniodystansowcy: Adam Kszczot i. Marcin Lewandowski. Kszczot, podopieczny trenera Zbigniewa Króla, zajął pierwsze, a Marcin Lewandowski, trenujący pod okiem swojego brata Tomasza, drugie miejsce. Niestety ze względu na wolne tempo biegu Lewandowski nie zdołał uzyskać minimum na marcowe mistrzostwa w Göteborgu (Adam Kszczot minimum uzyskał tydzień temu w Karlsruhe).

marcin i adam

Kolejni Polacy, Łukasz Parszczyński i Mateusz Demczyszak, wystartowali w biegu na 3000 m. Obaj także nie zdołali uzyskać wyników lepszych od wyznaczonego przez PZLA wskaźnika na Halowe Mistrzostwa Europy (7:55.00). Demczyszak był siódmy z czasem 8:02.15, a Parszczyński ósmy z wynikiem 8:06.08. Zwyciężył Kenijczyk Caleb Ndiku, który dość zdecydowanie poprawił dotychczasowy rekord mityngu – 7.38.77.

12. Milan Kocourek (Czechy) – 8:19.44

W biegu na 800 m Angelika Cichocka zajęła trzecie miejsce z czasem 2:04.57. Reprezentantce Polski nie udało się uzyskać minimum na zbliżające się Halowe Mistrzostwa Europy. Należy jednak przypomnieć, że sztuka ta udała się zawodniczce tydzień wcześniej na dystansie 1500 m. Zwycięstwo odniosła Rosjanka Jekatierina Poistogowa, brązowa medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

7. Bethany Praska (USA) – 2:06.91

Słabiej w biegu na 1500 m spisała się Renata Pliś. Polka zajęła ostatnie, dziesiąte miejsce z bardzo przeciętnym wynikiem 4:19.99. Zwyciężyła Ukraina Anżelina Szewczenko (4:09.13), która triumfowała tu także przed rokiem (wówczas Pliś była trzecia).

Zwycięzcami pozostałych konkurencji biegowych okazali się: Ayanleh Souleiman z Djibouti (1500 m mężczyzn – 3:36.13), Yvette Lewis  (60 m ppł. kobiet – 7.94), Kevin Craddock (60 m ppł. mężczyzn – 7.50, najlepszy tegoroczny wynik na świecie), Murielle Ahoure (60 m kobiet – 7.08) i Lerone Clarke (60 m mężczyzn – 6.52).

Wyniki z zawodów: 8. PSD Bank Meeting Düsseldorf 2013.

Wczoraj dobry start w biegu na 1000 m podczas mityngu we francuskim Eaubonne zanotowały Anna Rostkowska i Danuta Urbanik. Obie uzyskały wyniki dające im miejsca w pierwszej dziesiątce polskiej listy all-time na tym dystansie rozgrywanym w hali (Rostkowska – 6 miejsce, Urbanik – 9).