New Balance 1080v12
 
15 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pacemakerzy na AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk!


Podczas pierwszej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2014, który odbędzie się już 26 października, grupa 10 pacemakerów będzie pomagać zawodnikom w utrzymaniu odpowiedniego tempa podczas całego wyścigu.

1.jpg

 

"Zające" będą prowadzić biegaczy na następujące czasy:

  • 1:30 – 2 osoby
  • 1:40 – 2 osoby
  • 1:50 – 2 osoby
  • 2:00 – 2 osoby
  • 2:10 – 2 osoby
„Pacemakerzy będą prowadzić zawodników na czas netto, czyli na czas liczony od przekroczenia linii startu do przekroczenia linii mety.” – powiedział Filip Szołowski z firmy Labosport Polska, która jest współorganizatorem imprezy. „Aby pobiec z „zającem” wystarczy ustawić się obok niego na starcie, a będzie można go rozpoznać tradycyjnie po baloniku, na którym będzie widniał czas na jaki biegnie.” – dodaje.
Na liście startowej AmberExpo Półmaraton Gdańsk jest już zapisanych niemal 2400 biegaczy, w tym m.in. jedna z czołowych polskich biegaczek – Marta Krawczyńska, która legitymująca się czasem 33:51 na 10 km, a swój debiut na dystansie 21,1 km będzie miała właśnie w Gdańsku. Ponadto w Półmaratonie w Gdańsku wystartują takie osobistości jak Adam Korol – Mistrz Olimpijski w wioślarstwie z Pekinu, który zapowiada walkę o poprawę swojego rekordu życiowego na dystansie półmaratońskim, a także Iwona Guzowska – Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie.
Przypominamy, że rejestracji przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.polmaratongdansk.pl można dokonać tylko do niedzieli 19 października 2014 roku. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej będzie możliwy jedynie dzień przed imprezą w biurze zawodów.
Organizatorem imprezy jest Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku, a także firma Labosport Polska.