6 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ostatnie przygotowania do 16. PKO Poznań Maratonu


Trwa końcowe odliczanie do 16. PKO Poznań Maratonu. Odprawy techniczne, transporty z pakietami startowymi i żywnościowymi, budowa stref startu i mety, to tylko kilka z licznych zadań z jakimi w ostatnich dniach będą zmagać się Organizatorzy. A wszystko po to, by już 9 października otworzyć progi Międzynarodowych Targów Poznańskich dla uczestników, rodzin oraz kibiców 16. PKO Poznań Maratonu.

O atrakcjach, które czekają na uczestników 16.PKO Poznań Maratonu na konferencji prasowej rozmawiali:

  • Arkadiusz Stasica – Z-ca Prezydenta Miasta Poznania
  • Zbigniew Madoński – Dyrektor POSiR
  • Ewa Bąk – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania
  • Łukasz Miadziołko – Dyrektor 16.PKO Poznań Maraton
  • Przemysław Trawa – Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich
  • Joanna Frankiewicz – Radna Miasta Poznania
  • Tomasz Frąckowiak – Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Poznaniu oraz Agnieszka Kielichowska – Dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego
  • Marcin Fehlau oraz Jacek Mejer Mezo

_Konferencja_prasowa_16.PKO_Pozna___Maraton__4__W_rozmowie_z_Baet___Oryl___Marcin_Fehlau__.jpg
Marcin Fehlau

Zapowiada się weekend pełen atrakcji

Targi Poznań Sport Fair – to miejsce muszą odwiedzić wszystkie osoby aktywne sportowo. W ofercie 60 wystawców zwiedzający znajdą wszystko, co jest niezbędne do biegania, ćwiczeń i trenowania – buty, akcesoria, sprzęt i odzież sportową, odżywki i suplementy diety. Na dzieci będą czekać takie atrakcje jak m.in. różne tory przeszkód, pomiar siły strzału, sprawdzanie celności, piłkarskie kręgle oraz mecze piłki nożnej. O te atrakcje zadbają m.in. Sponsor Tytularny Maratonu – PKO Bank Polski, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Akademia Reissa oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Trasa Maratonu
poznan trasa

Prelekcje dla biegaczy – w sobotę 10 października, eksperci z różnych dziedzin związanych ze sportem i zdrowiem oraz zawodowi biegacze podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród nich będzie tegoroczny zwycięzca poznańskiego półmaratonu – Paweł Ochal, wielokrotny rekordzista w biegach górskich – Piotr Hercog oraz trener i autor książek o bieganiu – Jerzy Skarżyński.

Runners Party – to pierwsza tego typu impreza muzyczna na naszym maratonie, która odbędzie się w Iglicy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zapraszamy na nią całe rodziny, bo atrakcji będzie sporo, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na początku znani poznańscy Dj-e: Kalwi i Remi zaaranżują Kinderbal. W miarę przybywania na metę zawodników maratonu, zmienimy repertuar Runners Party na muzykę, która wpasuje się w klimat wszechobecnej w tym dniu adrenaliny. Energiczne brzmienia pozwolą chętnym dać upust emocjom i rozluźnić mięśnie w tańcu. Ci, którzy będą marzyli o rozprostowaniu zmęczonych nóg, będą mogli wypocząć na wygodnych poduchach znanych już wielu poznaniakom z imprez organizowanych przez Malta Festival Poznań.

poznanmaraton23.jpg
Arkadiusz Stasica – Z-ca Prezydenta Miasta Poznania

Kalwi i Remi poprowadzą także konkursy, w których do wygrania będzie m.in. 50 kurtek ASICS z najnowszej kolekcji Lite Show, vouchery na wygodne materace firmy Hilding oraz karnety na Malta Festival Poznań 2016!

Aby w trakcie biegu, jak i po nim nikomu nie zabrakło energii firma LIDL dostarczy aż 4 tony bananów, tonę aromatycznych jabłek, 1,5 tony soczystych pomarańczy, 250 kg rodzynek oraz 300 kg winogron. Na punktach żywieniowych na trasie nie zabraknie: napoju izotonicznego 4MOVE, poznańskiej kranówki dostarczonej przez Aquanet oraz dawki energii w postaci czekolady Terravita 70% cacao.

Kilka niezbędnych informacji przedstartowych

Pakiety startowe będą wydawane w Biurze Maratonu, które mieścić się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich (hala nr 3, wejście od ul. Roosevelta).

Biuro czynne będzie:

  • 09.10.2015 (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
  • 10.10.2015 (sobota) w godz. 10:00 – 20:00

Na start polecamy wybrać się komunikacją miejską, ponieważ w dniu startu dla uczestników maratonu jest ona bezpłatna.

Dla uczestników przygotowaliśmy informator, który zawiera niezbędne przedstartowe wskazówki. Dostępny jest on na stronie maratonu: http://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informator-dla-startujacych/ 

Trener Mike Fanelli swoim podopiecznym często radzi: „Mówię biegaczom, by dzielili maraton na 3 części. Pierwszą część należy biegać głową, drugą swoją osobowością, a trzecią sercem”.

_Konferencja_prasowa_16.PKO_Pozna___Maraton__7__Na_zdj__ciu___ukasz_Miadzio__ko_Dyrektor_16.PKO_Pozna___Maraton__.jpg
Łukasz Madziołko – dyrektor 16. PKO Poznań Maraton

Zimnej głowy, ciepłego serca i hartu ducha życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Maratonu. Do zobaczenia!

16.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza rozpoczyna się 11 października o godz.8.50. Pierwsi startują zawodnicy na wózkach. Dziesięć minut później, punktualnie o 09.00, na trasę wyruszą biegacze.

Do 16.PKO Poznań Maraton zapisało się 8446 zawodników, w tym 24 wózkarzy. 

Możliwość komentowania została wyłączona.