6 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Nowy podział rankingów, nagrody i aplikacja mobilna – co nowego w Lidze Biegowej?


Pamiętacie Ligę Biegową? Od kilku miesięcy w polskim internecie działa serwis, który pozwala na wirtualną rywalizację na bazie własnych czasów osiąganych w zawodach. Dzięki niej zwycięzcy poszczególnych rankingów mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Lista nagród oraz kilka nowości związanych z ligą dostępne są w artykule.

– Wielu z nas startuje w rozmaitych zawodach tydzień w tydzień. Wymyśliliśmy sobie, że szkoda byłoby by nasze czasy „marnowały się” zaraz po przebiegnięciu linii mety. Dlatego czasy wszystkich zarejestrowanych na portalu www.ligabiegowa.pl biegaczy, po każdym starcie w zawodach automatycznie zostaną przeliczone na punkty Ligi Biegowej i pozwolą im na zajęcie mniej, lub bardziej eksponowanego miejsca w wielu rankingach – tak w skrócie zasady działania serwisu opisuje Ada Smokowska, jedna z założycielek strony,

Od września w Lidze Biegowej obowiązuje nowy, przejrzysty podział rankingów. Rankingi podzielone są na trzy główne kategorie: Złote (3 rankingi: Open, Open Kobiet oraz Open Drużynowy), Srebrne (20 rankingów: Open wszystkich kategorii wiekowych oraz Open wszystkich dystansów kobiet i mężczyzn) i Brązowe (48 rankingów: Rankingi kategorii mieszanych: wiekowych i dystansów kobiet i mężczyzn).

Istnieją także dwie kategorie dodatkowe: Rankingi PZU (10 rankingów: Open Kobiet, Open Mężczyzn oraz Open Dystansów Kobiet i Mężczyzn) i Rankingi Różne (rankingi, w których możecie filtrować na wszystkie sposoby).

Do wygrania na przestrzeni wszystkich rankingów jest 146 nagród, które – co ważne z punktu widzenia liczby nagradzanych osób – nie dublują się. O co dokładnie chodzi?

Przyjmijmy, że zawodnik X (mężczyzna, lat 31) zwycięża w Rankingu Open (ranking Złoty). Oznacza to, że zwycięży prawdopodobnie w rankingu Open Mężczyzn (Ranking Złoty), rankingu Open Kategorii Wiekowej 30+ (Ranking Srebrny), rankingu Open Dystansu 5 i 10 km (Rankingi Srebrne). A także w rankingach brązowych – Mężczyzn 30+ na dystansach 5 i 10 km.
Oznaczałoby to, że taki uczestnik zgarnie sowitą pulę nagród i "zabije" rywalizację w danych rankingach. Regulamin ligi w takiej sytuacji mówi jednak, aby przyznawać nagrody tylko w najwyższych Rankingach, w których zawodnik ma szanse na wygraną. To znaczy, że zawodnik X otrzyma nagrodę za zwycięstwo w Rankingu Open (Ranking Złoty) – zwalniając tym samym miejsce w rankingach Srebrnych i Brązowych w swojej kategorii. Wartość nagród jest stopniowana w zależności od ważności i prestiżu danego rankingu.

news 2

Pełny pakiet nagród

Czy uczestnictwo w Lidze Biegowej się opłaca? Co można wygrać za zwycięstwo w poszczególnym rankingu? Nagrody, podobnie jak rankingi, zostały podzielone wedle systemu rankingów: na Złote, Srebrne i Brązowe.

Nagrodami w kategorii Złotej są obozy biegowe w Krościenku organizowane przez Bieganie.pl (do wygrania także przez zwycięzców Rankingu PZU, czyli najlepszych mężczyzn i kobiet biegów rozgrywanych pod egidą PZU), w Srebrnej pakiet badań sportowych od firmu ENEL-Sport i zegarki biegowe TOMTOM Runner, zaś w Brązowej Bon na zakup odzieży sportowej marki 4F.

Aplikacja mobilna

Nowością w Lidze Biegowej jest aplikacja mobilna dostępna na platformy Android i iPhone. Dzięki niej uczestnicy ligi mogą otrzymywać powiadomienia o nowych wynikach i awansie w rankingu. Ponadto użytkownicy aplikacji jako pierwsi będą informowani o zniżkach i konkursach organizowanych przez Ligę Biegową. 

aplikacja
 
Aplikacja umożliwi jej użytkownikom także korzystanie z kalendarza biegów, za pomocą którego będzie można dodać daną imprezę do obserwowanych i ustawić przypomnienie o zbliżającym się terminie zawodów.

Aplikację w wersji na Android można ściągnąć tutaj, natomiast wersję na iPhone tutaj.

Informacje o lidze, aktualne rankingi i formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie: http://www.ligabiegowa.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.