Bartłomiej Falkowski
Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.
Materiał sponsorowany przez PKO Gdynia Półmaraton
Już 18 maja ulice Gdyni zostaną opanowane przez biegaczy, którzy w niecodziennych, wieczornych godzinach, przemierzą trasę PKO Gdynia Półmaratonu i towarzyszącego biegu na 5 kilometrów. Do 11 maja istnieje szansa zapisów na te wyjątkowe wydarzenie. Sprawdź, dlaczego warto pobiec w Gdyni.
PKO Gdynia Półmaraton wraca na biegową mapę Polski po kilku latach przerwy. W przeszłości był to jeden z największych i najważniejszych polskich półmaratonów czego uwieńczeniem było powierzenie miastu organizacji Mistrzostw Świata w 2020 roku. W tym roku impreza wraca w nowej, wieczornej i rozrywkowej formie.
W sobotni wieczór organizatorzy spodziewają się ponad 5000 biegaczy, którzy w większości wystartują na dystansie półmaratonu. Na kilka dni przed zamknięciem zapisów na liście znajduje się ponad 4200 nazwisk. W biegu na piątkę wystartuje kolejne kilkaset osób.
Organizatorzy zamierzają wykorzystać w pełni wieczorną atmosferę miasta i wiosenny klimat. Biegacze będą mijać kilka oficjalnych punktów kibicowania z dodatkowymi atrakcjami. Zawodnicy spotkają m.in. grających bębniarzy, a także, zgodnie z nadmorskimi tradycjami — zespół wykonujący szanty. Gdynia słynie także z zespołu Cheerleaders Gdynia, którego tancerki stanowią element wielu najważniejszych wydarzeń sportowych w kraju, ale także za granicą. Zespół występował m.in. na parkietach NBA. Z tego względu tancerek nie mogło zabraknąć również na trasie PKO Gdynia Półmaratonu. Przebiegając obok Muzeum Marynarki Wojennej, biegacze zobaczą specjalne podświetlenie łodzi podwodnej, a ostatnie fragmenty biegu rozświetlone będą pochodniami i pokazami ognia.
Również kibice będą uczestniczyć w świetlnym show. Na mecie będą dostępne dla nich specjalne opaski świecące w rytm muzyki granej przez DJ. Imprezowy klimat utrzyma się jeszcze długo po biegu. Tuż za metą zorganizowane będzie darmowe afterparty dla biegaczy i kibiców, którzy razem z DJ będą bawić się aż do 2 w nocy, w międzyczasie oklaskując dekorowanych biegaczy i biegaczki.
Biegacze chcący sprawdzić swoje możliwości również mogą liczyć na to, że PKO Gdynia Półmaraton i towarzyszący bieg na 5 kilometrów mogą być miejscem, gdzie bite będą rekordy życiowe. Mimo słynnych, gdyńskich podbiegów, miasto zawsze zapewnia warunki do szybkiego biegania. Warto przypomnieć, że podczas Mistrzostw Świata w 2020 roku Krystian Zalewski ustanowił rekord Polski (1:01:32). W Gdyni padł też ówczesny rekord świata w biegu wyłącznie kobiecym, dwa rekordy kontynentów, dwadzieścia dwa rekordy krajów, oraz cztery rekordy mistrzostw świata.
Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne dla najlepszych uczestników biegu półmaratońskiego:
1. miejsce: 3000 PLN
2. miejsce: 2000 PLN
3. miejsce: 1000 PLN
Nagrody wypłacone będą w przypadku gdy mężczyźni uzyskają wynik minimum 1:07:00, a kobiety 1:14:00. Dodatkowo przewidziane są premie za wyniki poniżej 1:02:30 u mężczyzn i 1:12:00 u kobiet, a także ewentualne rekordy Polski, Europy i świata.
Więcej informacji o PKO Gdynia Półmaraton 2024 można znaleźć na stronie www.gdyniapolmaraton.pl gdzie znajdziecie link do rejestracji na wydarzenie.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski. Partnerem strategicznym imprezy jest miasto Gdynia.
Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy PKO Gdynia Półmaratonu był niedawno gościem podcastu bieganie.pl, gdzie opowiadał o organizacji imprez biegowych, w tym o zbliżającym się wydarzeniu w Gdyni.
Materiał sponsorowany przez PKO Gdynia Półmaraton
Tym organizatorom mówię – dziękuję.