21 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Oscar Pistorius w tym roku nie wystartuje


pistorius 1


Pięciokrotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich, Oscar Pistorius nie wystartuje w tym roku w żadnym mityngu lekkoatletycznym. Południowoafrykański lekkoatleta nie pojawi się także na Mistrzostwach Świata w Moskwie oraz Mistrzostwach Świata IPC w Lyonie. Zawodnik, który jest oskarżony o popełnienie morderstwa z premedytacją wciąż czeka na zakończenie procesu w tej sprawie.

Na początku kwietnia informowaliśmy o możliwości powrotu Oscara Pistoriusa na bieżnię (przeczytaj artykuł: Pistorius mile widziany na bieżni?). Szeroko na ten temat wypowiadał się menadżer zawodnika – Peet van Zyl. Dziś okazuje się jednak, że lekkoatleta nie będzie startował aż do zakończenia procesu toczącego się w sprawie o morderstwo jego dziewczyny. Decyzję o rezygnacji podjął sam zawodnik.

Przypomnijmy, że Oscar Pistorius w tegoroczne Walentynki zastrzelił w swoim mieszkaniu własną narzeczoną. Zawodnikowi postawiony został zarzut morderstwa z premedytacją – ten nie przyznał się jednak do winy twierdząc, że był to nieszczęśliwy wypadek (Pistorus sądził, że strzelał do włamywacza).

Możliwość komentowania została wyłączona.