24 marca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ona czy On – Aktualności


.

20 kwietnia 2009 r.
Zwycięstwo pań!

W wyzwaniu Nike+ One czy Oni kobieca ekipa pod wodzą Sylwii Ejdys pokonała męską drużynę Artura Nogi różnicą ok. 300 km. Ostatnim etapem drużynowej rywalizacji był 60-minutowy bieg Nike+ Ona czy On, który odbył się w słoneczną niedzielę 19 kwietnia w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Po biegu miała miejsce dekoracja zwyciężczyń. Panowie w wielkimi honorami złożyli wieńce laurowe na głowach dziewczyn, a następnie przeszli do nieco mniej dystyngowanej części wydarzenia – najpierw na scenie pojawiła się wielka miska z wodą, w której zgodnie z biegowym zwyczajem przegrani „uprali” biegowe koszulki zwycięskiej ekipy. Następnie panie z dumnymi minami położyły nogę na plecach klęczących chłopaków, co miało symbolizować zgnębienie przeciwnika. Duże brawa dla kobiet za wspaniałą walkę oraz dla panów za przełknięcie gorzkiej pigułki przegranej w doskonałym stylu!

Poniżej fotorelacja z biegu oraz dekoracji zwycięzców.

o_pierw.jpg
o_13.jpg
o_111.jpg
o_14.jpg
o_1.jpg
o_2_2.jpg
o_3.jpg
o_4.jpg
o_5.jpg
o_6.jpg
o_7.jpg
o_8.jpg

o_12.jpg
o_10.jpg

o_11.jpg
o_15.jpg

17 kwietnia 2009 r.

Wielki finał już wkrótce!

Już tylko dwa dni dzielą nas od poznania ostatecznych wyników rywalizacji Nike+ Ona czy On. W światowej walce przewaga mężczyzn jest miażdzącą: ponad 900 000 km przeciwko nieco ponad 400 000 km zebranym przez kobiety.

onaczyon_17.1.jpg

Jednak ilość przebiegniętych kilometrów to tylko jedna z 3 „konkurencji”, jakie dotyczą tego wyzwania. Ponieważ w rywalizacji bierze udział o wiele więcej panów niż pań, wprowadzono rywalizację na 3 polach: liczba kilometrów przebiegniętych przez drużynę, średnia ilość przebiegniętych kilometrów przez jedną osobę oraz najwięcej kilometrów przebiegniętych przez 1 osobę w ciągu 1 dnia. Drużyna, która wygra w 2 spośród tych 3 konkurencji, wygrywa całe wyzwanie!

Na naszej krajowej arenie światowy trend jakby nie ma zastosowania: panie wyprzedzają mężczyzn o ponad 350 km!

onaczyon_17.2.jpg

Członkowie obu drużyn doliczali do swoich wyników życiówki w półmaratonach, „dyszkach” i różnego rodzaju okazjonalnych biegach – widać, że wola walki była cały czas na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy obu drużyn będą mogli zmierzyć się ze sobą twarzą w twarz (a właściwie noga w nogę:) już w najbliższą niedzielę, 19.04, o godz. 12.00 w Parku Skaryszewskim. Wtedy to zaczyna się bieg Nike+ Ona czy On, w którym o honor płci walczyć będzie niemal pół tysiąca biegaczek i pół tysiąca biegaczy. Lista zapisów jest już niemal zamknięta, ale zapraszamy wszystkich serdecznie do dopingu na trasie. Zwłaszcza, że na bieg przybędą kapitanowie oraz ambasadorzy polskich drużyn: Matylda Damięcka, Mateusz Damięcki, Artur Noga, Sylwia Ejdys oraz wielu znanych sympatyków biegania, np. Kuba Wesołowski, Przemek Saleta i Krzysztof Kosedowski. Relacji z biegu szukajcie już wkrótce.

05 kwietnia 2009 r.

Jedną ćwierć za dziewczynami

250 km to odległość z Bydgoszczy do Skierniewic, z Poznania do Jeleniej Góry i z Białegostoku do Lublina
250 km to równowartość około 6 maratonów
250 km to długość 6. etapu ostatniego Giro d’Italia

Panowie są więc teraz 6 maratonów, 5h jazdy po polskich drogach oraz jeden etap kolarski za dziewczynami.
I ćwierć tysiąca kroków z tyłu…

Jeśli nie wezmą się do roboty, grozi im sromotna klęska! Oto tablica wyników naszego wyzwania na niecałe dwa tygodnie przed wielkim finałem.

onaczyon_akt06.jpg

01 kwietnia 2009 r.

W naszej rywalizacji wciąż na czele kobiety. Nowym liderem została właśnie Sylwia, która jak na kapitana przystało, nawet z dalekiej Afryki, prowadzi swoje koleżanki do boju. Chłopaki wciąż „odstają” na ponad 100 km, ale zniwelowanie przewagi dziewczyn to kwestia paru dłuższych treningów!

i dziewczyny prowadzą, to nie Prima Aprilis!

akt_1k2.jpg
Rozkręciły się na dobre. Wśród 84 tysięcy uczestników światowego wyzwania Kobiet i Mężczyzn również są w ścisłej czołówce na tablicy liderów.
akt_1k1.jpg


30 marca

U nas dziewczyny górą

W światowej rywalizacji Nike+ Kobiet i Mężczyzn, panie są w głębokiej defensywie. Mają blisko 200 tysięcy kilometrów mniej na swoim koncie. Co tu dużo mówić, grozi im porażka na całej linii, jeśli zaraz nie wezmą się do roboty.

Jednak w naszym wyzwaniu One czy Oni, to damska ekipa jest na czele!

Dzień po Półmaratonie Warszawskim, w którym startowali m.in. Dominika i Piotrek, prowadzi o 108 km drużyna dziewczyn. Wspiera ją, jak na kapitana przystało, Sylwia, która w RPA codziennie dobija kolejne kilometry. Ma ich już na koncie 224, a średnia prędkość jej biegów to 4.44/km. Całkiem nieźle…

onaczyon_30akt.jpg

Z takim kapitanem 19 kwietnia w Parku Skaryszewskim dziewczynom nie grozi pranie męskich ciuchów:))

onaczyon_30a.akt.jpg

26 marca 2009r.

onaczyon_25m3.jpg


Co czeka Zwycięzców? Co czeka pokonanych?

Do biegu Nike+ Ona czy On w Parku Skaryszewskim pozostały już nieco ponad 3 tygodnie. 19 kwietnia zobaczymy, kto przebiegnie większy dystans przez 60 minut.


Ale to nie wszystko!

Po biegu rozstrzygniemy również rywalizację naszych ekip – męskiej drużyny Nike+ Oni i damskiej ekipy Nike+ One. Sprawdzimy, czy zwyciężą wytrzymałe panie czy też zawzięci panowie. Pokonana drużyna będzie musiała srogo zapłacić za swoją przegraną…


Jeśli wygrają KOBIETY…

Na chwilę obecną panie mocno prowadzą – jeśli utrzymają ten wynik do końca, wtedy 19 kwietnia pokażą swoją dominację nad facetami biorąc ich „pod pantofel”: każda pani będzie mogła z triumfalną miną postawić swoją stopę obutą w buta biegowego na grzbiecie (dosłownie) pana z drużyny męskiej – do tego na głowach pań zawisną wieńce laurowe – znak dominacji i władzy, a z głośników popłynie pełna dumy muzyka. Taka scena przejdzie do historii…


A co jeśli wygrają MĘŻCZYŹNI?

Wtedy wszyscy zebrani będą świadkami niecodziennego wydarzenia. Często w biegowym środowisku pojawiają się zakłady o wygraną / przegraną między zawodnikami. I czasami podmiotem takiego zakładu jest… pranie przez przegranego „przebieganych” rzeczy treningowych zwycięzcy:). I tak też będzie 19 kwietnia – drogie panie, jeśli utracicie aktualną przewagę przygotujcie się na balię z wodą i mydlinami i wielkie pranie!

25 marca 2009r.

Mateusz zbiera kilometry…

Hmm, widać, że i w polskiej edycji wyzwania rywalizacja układa się raczej po myśli mężczyzn: grupa wsparcia Mateusza nabiła już ponad 3000 km, podczas gdy ekipa Matylda zebrała niewiele ponad 2000 km. Do końca wyzwania pozostało 4 tygodnie. Czy panie zdołają pokonać męską płeć? Odpowiedzi szukajcie na www.nikeplus.com

onaczyon_25m2.jpg

25 marca 2009r.

Ogromna przewaga mężczyzn

Dane mówią same za siebie: od 13 marca mężczyźni zebrali na swoim koncie ponad 23 000 kilometrów, a panie niecałe 10 000 km. Prowadzą też w kategorii średniego dystansu na drużynę (prawie dwa razy więcej km / na drużynę niż kobiety!). Panie prowadzą – choć tylko o 0,2 km w kategorii, gdzie liczony jest najdłuższy dystans przebiegnięty przez jedną osobę w ciągu jednego dnia… To niewielka pociecha dla kobiet.

onaczyon_25m1.jpg

20 marca 2009r.

Zmiana na stanowisku liderki

Po jednym tygodniu rywalizacji przewaga płci pięknej wynosi ponad 150 kilometrów! Jak widać w Polsce mamy zupełnie inny trend niż w światowym wyzwaniu, gdzie panie przegrywają o kilkaset kilometrów. Jak widać, co kraj to obyczaj Po pierwszym tygodniu na miejsce liderki grupy wysunęła się Paulina – gratulujemy! Maciek z kolei chyba chce być czarnym koniem zawodów, bo na jego konto widnieje 0 km – być może jest to jednak dobrze obmyślana strategia, poczekamy, zobaczymy…

 

onaczyon_8.jpg

18 marca 2009 r.

Słowo liderki

Oto
specjalny apel Dominiki, liderki naszej kobiecej grupy, do wszystkich
dziewczyn, które być może jeszcze nie podjęły decyzji o bieganiu i
wspieraniu damskiej ekipy. I specjalnie dla nas i dla Was Dominika w
kolażowym zdjęciu:)

„Kobiety, kobietki, dziewczyny!
Nie dajmy się pokonać płci słabszej psychicznie! Oni zrobią wszystko, żeby wygrać, a My? My zróbmy jeszcze więcej!!!
Wystarczy
ruszyć cztery litery i wybiec. Wiosna za oknem, słonko ogrzewa
zziębniętą Ziemię – skorzystajmy z tego! Dla rywalizacji, dla Siebie.
Jak nie My to Kto?
Każdy
bieg to same plusy – delikatna opalenizna (póki co tylko na twarzy),
lepsza sylwetka, ładniejsza cera, wspaniała kondycja, no
i…endorfiny!!! To lepsze niż sex;)
Ruszajmy!”

dominika_450.jpg

17 marca 2009 r.

Treningi liderów

Oto zapis treningów Dominiki i Piotra za ostatnich kilka dni – od razu widać, że od rozpoczęcia wyzwania Nike+ One czy Oni oboje wrzucają sporo kilometrów na konta swoich drużyn – i to codziennie! 13 marca, na samym starcie, Piotr wrzucił na konto porządny trening – ponad 20 kilometrów, za to Dominika biegała dzisiaj już o 06.30 rano – drużyny mogą być z nich dumne!

Dominika:

onaczyon_6.jpg


Piotr:

onaczyon_7.jpg


17 marca 2009r

Panie zwiększają przewagę…

Bieganie biegnie pełna parą:) W ciągu ostatnich 24 godzin panie powiększyły swoją przewagę nad drużyną męska. To już niemal 40 km różnicy! Mamy też liderów w obu drużynach: ekipę dziewczyn prowadzi silnie Dominika Stawczyk (73,69 zalogowanych kilometrów), a wśród chłopaków Piotr Budzyński – 66,79 zarejestrowanych kilometrów. Czyżby zapowiadała się krakowsko-warszawska potyczka? 🙂

 

onaczyon_5.jpg

15 marca 2009r


Super start drużyny Sylwi Ejdys
Mimo, że w globalnym wyzwaniu Nike+ Ona czy On kobiety przegrywają z mężczyznami (na razie), to w polskiej edycji sytuacja jest odwrotna: po 3 dniach rywalizacji damska drużyna Nike+ One, pod wodzą Sylwi Ejdys, prowadzi z panami o 7,5 km. Nie jest to wielka różnica, ale wszystko wskazuje na to, że rywalizacja toczyć się będzie do ostatniego dnia i kilometra. Dziewczyny, tak trzymać!
onaczyon_4.jpg
15 marca 2009r

Pierwsze dane
Od rozpoczęcia rywalizacji Nike+ Ona czy On minęło raptem 3 dni, a przewaga kilometrowa mężczyzn jest naprawdę duża: 43 347 km versus prawie 18 000 kobiet powinno być dla kobiet dużą motywacją do bardziej wytężonego biegania lub do namówienia do wyzwania wsparcia w postaci koleżanek, przyjaciółek, mam, sióstr i kogo tylko się da!
onaczyon_2.jpg

Co ciekawe, w pierwszej trójce mężczyzn, którzy do tej pory zalogowali na męskie konto najwięcej kilometrów jest dwóch Polaków – niejaki Przemysław – 94,56 zarejestrowanych kilometrów oraz JUR50LUP, biegacz z Pisza, który jakiś czas temu został liderem wyzwania „Wygraj z Tygrysem” – 86,4 kilometra. Zalogowane dystanse czołowej trójki pań niewiele odbiegają od wyników panów, ale ewidentnie w walce potrzeba jeszcze więcej pierwiastka kobiecego. Dziewczyny, do boju!

onaczyon_3.jpg
13 marca 2009r

 

Do biegu, gotowi, start!


13 marca rozpoczął się globalny biegowy pojedynek między kobietami i mężczyznami – Nike+ Ona czy On.

nike_onaon_1.jpg

Po kilku dniach zapoznawania się z systemem Nike+ również i nasze drużyny ruszyły do boju – na witrynie nikeplus.com członkowie obu zespołów dołączyli do wyzwania Nike+ One czy On. I już od 13 marca „nabijają” kilometry na konto swojej płci. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach tej rywalizacji
Jak dołączyć się do rywalizacji? To bardzo proste – od 1 marca na tytułowej stronie platformy www.nikeplus.com
odnajdziecie łatwy link do wyzwania „Ona czy On”. I już od 1 marca
można się do niego rejestrować. Właściwa rywalizacja rusza 13 marca –
od tego dnia wszystkie użytkowniczki systemu Nike+ będą mogły zasilać
konto drużyny kobiet swoimi przebiegniętymi i zalogowanymi kilometrami.
Rywalizacja potrwa kilka tygodni, więc będzie wystarczająco dużo czasu,
aby dorzucać swoje metry. Kulminacyjnym momentem będzie Bieg 19 kwietnia. Zarejestruj sie na: www.sciezkibiegowe.pl
Nadciąga
największa w historii bezkrwawa bitwa kobiet i mężczyzn. Zmobilizujmy
więc siły, przypomnijmy koleżankom o rannym joggingu, namówmy siostry i
matki na weekendowe truchtanie, przekażmy innym paniom ważną wiadomość
Hello, biegamy tylko dla siebie!

„W walce
na kilometry naszymi ambasadorkami, które wesprą nas w trudnych
chwilach i dodadzą mnóstwo kilometrów do wspólnego dorobku, będą m.in.
Kasia Bujakiewicz, Beata Sadowska Nie bójcie się, na czele naszej
drużyny staje jedna z najlepszych biegaczek na świecie – Sylwia Ejdys.
Po drugiej stronie barykady pobiegnie męska reprezentacja pod wodzą
doskonałego płotkarza Artura Nogi.”

Wszystkie informacje o wyzwaniu znajdziesz też na stronie www.sciezkibiegowe.pl.

.

Możliwość komentowania została wyłączona.