new balance 880
 
10 lipca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Oficjalny skład reprezentacji Polski na ME w Barcelonie


Bardzo dobrze, że PZLA zdecydowało się dać szansę Angelice Cichockiej (800 m), której przygotowania do sezonu były obciążone kontuzją. Zawodniczka wraca teraz do formy, a więc może się odwdzięczyć na ME dobrym rezultatem. Kredytem zaufania obdarzono również – bardzo słusznie, Mateusza Demczyszaka, który w tym sezonie już trzykrotnie ocierał się o minimum na dystansie 1500 m. Związek zdecydował się także przedłużyć do 18 lipca czas na uzyskanie wskaźnika Agnieszce Leszczyńskiej – brązowej medalistce ME U23.


KOBIETY

200 m
Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław)

800 m
Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom)

1500 m
Sylwia Ejdys (Śląsk Wrocław)
Renata Pliś (Maraton Świnoujście)

5000 m
Lidia Chojecka (Warszawianka)

maraton
Karolina Jarzyńska (Piętka Katowice)

3000 m z przeszkodami
Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków)
Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek)

100 m ppł
Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa)

400 m ppł
Anna Jesień (Prefbet Śniadowo Łomża)

7-bój
Karolina Tymińska (ZLKL Zielona Góra)

chód 20 km
Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)
Paulina Buziak (Sokół Mielec)

4×100 m
Wedler
Marta Jeschke (SKLA Sopot)
Daria Korczyńska (Śląsk Wrocław)
Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz)
Ewelina Ptak (Śląsk Wrocław)
Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)

4×400 m
Marzena Kościelniak (Olimpia Poznań)
Izabela Kostruba-Rój (Agros Zamość)
Aneta Jakóbczak (AZS Poznań)
Agata Bednarek (AZS Łódź)
Jesień Anna (Prefbet Śniadowo)

Pod warunkiem uzyskania wskaźnika do 18 lipca:

800 m
Agnieszka Leszczyńska (Sporting Międzyzdroje)

MĘŻCZYŹNI

100 m
Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)

400 m
Piotr Klimczak (Śląsk Wrocław)
Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)
Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław)

800 m
Adam Kszczot (RKS Łódź)
Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz)

1500 m
Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław)

10 000 m
Marcin Chabowski (Flota Gdynia)

maraton
Adam Draczyński (Grunwald Poznań)
Mariusz Giżyński (Sporting Międzyzdroje)
Henryk Szost (Grunwald Poznań)

3000 m z przeszkodami
Hubert Pokrop (Grunwald Poznań)
Tomasz Szymkowiak (Orkan Września)

110 m ppł
Dominik Bochenek (Zawisza Bydgoszcz)
Artur Noga (Warszawianka)

10-bój
Marcin Dróżdż (Zawisza Bydgoszcz)

chód 20 km
Rafał Augustyn (Sokół Mielec)
Dawid Tomala (AZS AWF Katowice)
Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków)

chód 50 km
Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj)
Łukasz Nowak (AZS Poznań)
Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków)

4×100 m
Robert Kubaczyk (AZS Poznań)
Stempel
Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk)
Olaf Paruzel (AZS AWF Katowice)
Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)
Kamil Kryński (Podlasie Białystok)

4×400 m
Klimczak
Marciniszyn
Kozłowski
Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)
Daniel Dąbrowski (Śląsk Wrocław)
Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)