19 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Odprawa przed bitwą w Olsztynie


poczatek_olsztyn.jpg

Wyposażony w aparat, dyktafon i wielką ciekawość udałem się do Olsztyna. Po co? Żeby gościnnie wziąć udział w tamtejszym BiegamBoLubię. Biegacze ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego nie zawiedli. Frekwencja była lepsza niż na niejednym treningu w Warszawie. – Czasem jest nas jeszcze więcej niż dzisiaj – łącznie nawet ponad 30 osób! – chwali się Tomasz Domżalski, trener BBL w Olsztynie.

bbl_du.jpg 

Tamtejsze treningi odbywają się na Stadionie Sportowym w Kortowie przy ul. Prawocheńskiego 7. To obiekt położony pomiędzy urokliwą starówką a olbrzymim lasem miejskim. – Zaawansowani uczestnicy od razu po zakończonym BiegamBoLubię robią tam długie wybiegania – dodaje Tomasz. Jednak w sobotę 17 września o mocniejszym akcencie treningowym nie mogło być mowy. Następnego dnia, właśnie w Olsztynie zaplanowano Bieg Jakubowy na dystansie 15 km. Pomagający przy jego organizacji obaj nasi trenerzy: Tomasz oraz Wojciech Jeger namówili niemal wszystkich obecnych do wystartowania. Dla wielu z nich to debiut w biegu ulicznym. Dlatego, sobotnie spotkanie upłynęło głównie pod kątem przygotowania last minute do premierowego biegu – uczestnicy dowiedzieli się wszystkiego, co powinni zrobić, założyć… i zjeść przed swoim pierwszym oficjalnym biegiem.

olsztyn.jpg

Trening zaczął się od blisko 10-minutowego truchtu. Następnie, biegacze otrzymali solidną, kilkudziesięcio-minutową porcję rad na temat rozciągania. Każde z zaprezentowanych i wykonanych ćwiczeń mieli powtórzyć tuż przed niedzielnym startem. Na samo zakończenie Tomasz i Wojtek rozdali uczestnikom wysoko-węglowodanowe batoniki, a wraz z nim – szereg wskazówek na temat odżywiania w przededniu ważnego startu. Uczestnicy zadawali też sporo pytań. Sprawiali wrażenie stremowanych. Mieli zresztą do tego prawo. Ja z kolei przyglądając się tej pogadance czułem się znakomicie. Powód? Na Olsztyńskim BBL panowała naprawdę rodzinna atmosfera. Bywalcy sprawiali wrażenie co najmniej bliskich znajomych. Tak też potraktowali mnie. Szczególnie pozdrawiam Pana, który z własnej inicjatywy zaproponował zrobienie mi zdjęcia moim aparatem, na pamiątkę.Takiej biegowej paczki możemy Olsztyniakom pozazdrościć.

 

rodzinne_olsztyn.jpg

XIV Bieg Jakubowy odbył się 18 września, dzień po mojej wizycie na treningu w Olsztynie. Wystartowało w nim prawie 600 osób, czyli niemal dwa razy tyle co rok temu. Co najmniej kilkanaście z nich to reprezentacja warmińsko-mazurskiego BiegamBoLubię.

Więcej zdjęć z Olsztyńskiego BBL znajdziecie na naszym fan page’u na Facebooku:

bblfbolsztyn.png

 

Możliwość komentowania została wyłączona.