19 września 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

33. Maraton Warszawski – weekend pełen atrakcji


W przeddzień stołecznego Maratonu organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do wspólnego relaksowania się przed niedzielnym wysiłkiem. Wśród zaplanowanych atrakcji w Centrum Olimpijskim będzie m.in.: projekcja filmu o tematyce biegowej, zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki oraz spotkania z polskimi olimpijczykami i faworytami biegu.

BiuroZawodow

Zanim jednak omówimy weekendowe atrakcje, podajemy ważne informacje o możliwościach odbioru pakietu startowego.

Pakiet startowy 33. Maratonu
Warszawskiego i Biegu Olimpijskiego, będzie można odebrać od czwartku do
soboty (22-24 września), w biurze zawodów mieszczącym się w Centrum
Olimpijskim, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. W czwartek i piątek biuro będzie
działać w godz. 16.00-20.00, w sobotę w godz. 12.00-20.00. Uwaga – pod
powyższym adresem biuro mieści się wyłącznie w dn. 22-24 września! W
dniu biegu – czyli 25 września – pakiety startowe będzie można odbierać w
biurze przeniesionym do miasteczka maratońskiego w Parku Agrykola (ok.
800 metrów od startu), w godz. 7.00-8.00. Zachęcamy jednak do obioru
pakietu przed niedzielą – w dniu biegu to niepotrzebne nerwy i stres.  Więcej

•    Podczas spotkania z olimpijczykami będzie można porozmawiać o atmosferze Igrzysk Olimpijskich i biegowych doświadczeniach m.in. z Tomaszem Kucharskim – mistrzem olimpijskim w wioślarstwie, Andrzejem Wrońskim – mistrzem olimpijskim w zapasach, Leszkiem Blanikiem – mistrzem olimpijskim w gimnastyce sportowej oraz Adamem Krzesińskim – medalistą olimpijskim w szermierce i sekretarzem generalnym PKOl. Nasi specjalni goście wystartują w niedzielę na Biegu Olimpijskim, który wystartuje 10 minut po maratonie.

•    Film, którego projekcja odbędzie się w sali kinowej przy biurze zawodów, to historia o pokonywaniu własnych słabości, cichych pragnieniach i dążeniu do celu. Liczba miejsc na seanse jest ograniczona – 40 biletów na każdą z projekcji czeka na osoby, które jako pierwsze zgłoszą się do punktu informacyjnego przy Biurze Zawodów z numerem startowym. Na jeden numer będzie można odebrać dwa bilety.

•    Nasz przewodnik chętnie oprowadzi wszystkich zainteresowanych po Muzeum Sportu i Turystyki. Na terenie Centrum Olimpijskiego zebrano ponad 3000 eksponatów i prawie 600 zdjęć związanych z polskim sportem. Wystawę uzupełniają filmy, nagrania dźwiękowe oraz prezentacje multimedialne. Liczba miejsc jest ograniczona. 25 biletów na każdą z wycieczek czeka na osoby, które jako pierwsze zgłoszą się do punktu informacyjnego przy Biurze Zawodów z numerem startowym. Na jeden numer będzie można odebrać dwa bilety.

•    Zaprezentowani zostaną także faworyci 33. Maratonu Warszawskiego. Bardzo możliwe, że to wśród nich jest zwycięzca tegorocznego biegu i nagrody specjalnej – Volvo XC30.

Niedziela to już dzień poświęcony w całości biegaczom. Aby ich wspomóc w wysiłku, zaplanowaliśmy specjalną oprawę trasy oraz wyjątkowe stanowiska dla kibiców.

W tle biegu będzie płynąć dopingująca muzyka i okrzyki kibiców. „Dodatkowe doładowanie” na trasie zapewnią bębniarze, muzycy i DJ-e.  Na starcie oraz na scenie na 5. kilometrze zagra DRUM POWER BAND. Grupy warsztatowe KLICK&DRUM z bębnami, cajonami, dzwonkami i grzechotkami pojawią się na 10., 29. i 40. kilometrze. Na podbiegu na ok. 21. kilometrze słychać będzie perkusję, a na kilometr przed metą ponownie usłyszymy DRUM POWER BAND.

Oprócz muzyki dopingować biegaczy na trasie będą także organizacje dobroczynne: na ul. Relaksowej – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, w Powsinie – Fundacja „Z uśmiechem przez życie”, na ul. Sobieskiego – Fundacja „Synapsis”, a na al. Wilanowskiej – Fundacja „10. kwietnia”. Co ciekawe, ta ostatnia organizacja wystawiła w maratonie własną, liczną drużynę ponad 100 maratończyków ze służb mundurowych.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie internetowej imprezy.

Możliwość komentowania została wyłączona.