12 maja 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Odchodzi szefowa New York Road Runners i dyrektorka największego maratonu na świecie


NEW YORK (12-Maja) — Mary Wittenberg, szefowa New York Road Runners i TCS New York Marathon odchodzi po 17 latach pracy w organizacji i dziesieciu latach jako dyrektorka Maratonu. Będzie zajmowała się nową firmą nazywającą się Virgin Sport, jak nazwa sugeruje należącą do imperium Richarda Bransona, z siedzibą z Nowym Yorku.

Jej wpływ na zmiany w NYRR uważa się za ogromny. Zamieniła klub przyjaciół jakim był NYRR w wielkie przedsiębiorstwo. Pod jej kierownictwem Maraton w Nowym Yorku rozrósł sie z poziomu 31 tys do ponad 50 tys uczestników w zeszłym roku stając się największym maratonem na świecie. Stworzyła także wiele mniejszych ale bardzo popularnych biegów, jak: UAE Healthy Kidney 10k, Półmaraton Nowojorski i Półmaraton Brookliński. Pomagała także tworzyć World Marathon Majors.

Być może największa jej zasługa to rozszerzenie zaangażowania NYRR w program biegania młodzieży. W tym roku jest to około 200 000 dzieci zapisanych do programów takich jak: Might Milers i Young Runners.

Od tego momentu kierownictwo przejmie dwójka weteranów NYRR, Michael Capiraso i Peter Ciaccia. Capiraso będzie prezydentem NYRR a Ciaccia Prezydentem imprez NYRR i dyrektorem NY Marathon.

Wittenberg powiedziała w oświadczeniu dla prasy: Dni w NYRR były przepełnione pasją, która mnie otaczała i był to ogromny przywilej móc służyć biegaczom i biegającej społeczności pracując jednocześnie z wieloma niezwykłymi partnerami. Zostawiam NYRR w dobrych rękach.

Na zdjęciu: Marry Wittenberg i Mary Keitany, photo by Jane Monti for Race Results Weekly.

Możliwość komentowania została wyłączona.