15 lipca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Obóz Treningowy Dzień 5 – Epilog


W piątym dniu naszego pobytu, w jego pierwszej części była długa, biegowa wycieczka., z której zdjęcia będą później W drugiej, tym razem nie było treningu a raczej nietypowa wersja zwiedzania Szklarskiej Poręby. Jak wiadomo, Szklarska jest mekką czołowych polskich zawodników i zawsze można znaleźć tutaj kogoś ciekawego. Tym razem nasi zawodnicy, obozowicze mieli okazję przyjrzeć się pracy dwóch osób zajmujących się bieganiem na poziomie wyczynowym. Mowa tu o Marcinie Chabowskim, wielokrotnym zwycięzcy Mistrzostw Polski w przełajach i na 10000m oraz jego trenerze Zbigniewie Rolbieckim.

27 lipca Marcin startuje w Barcelonie na Mistrzostwach Europy na dystansie 10000m. Dziś mieliśmy okazję oglądać jeden z ostatnich jego mocnych treningów. Była to sesja interwałowa, nie będziemy jednak upubliczniać jej szczegółów bo jeśli Mo Farah czyta bieganie.pl może się za dużo dowiedzieć. 🙂

Dla większości naszych obozowiczów, było to pierwsze zetknięcie z wyczynowym treningiem w praktyce i dosyć rzadka możliwość posłuchania jaki punkt widzenia na kwestie nie tylko treningowe ma Marcin Chabowski i Zbigniew Rolbiecki. Marcin z trenerem są osobami bez wątpienia ekstrawertycznymi i nasi obozowicze się nie nudzili.

W drugiej części wieczoru nastąpiło spotkanie z Agnieszką Gortlel, znaną z forum jako MacGor, aktualnie jedną z naszych najlepszych biegaczek długodystansowych. Obozowicze mieli okazję dowiedzenia się tym razem innych rzeczy, choćby gdzie w Szklarskiej kupić buraki (Agnieszka stała się posiadaczką sokowirówki i stara się aby była ona ciągle używana). 🙂

oboz5 1
Trener Rolbiecki przed treningiem

oboz5_2.jpg

Marcin na pierwszym odcinku

oboz5_3.jpg
oboz5_4.jpg

Widzowie starali się zachować ciszę aby nie dekoncentrować zawodnika

oboz5_5.jpg

Konsultacja z trenerem

oboz5_6.jpg

Trener zdradza naszym obozowiczom najtajniejsze szczegóły treningu z Marcinem, Marcin łapie się za głowę "Po co on im to wszystko mówi!?"

oboz5_7.jpg

oboz5_8.jpg

Po skończonym treningu wreszcie okazję wypowiedzieć się ma Marcin

oboz5_9.jpg

Widzowie zasłuchani

oboz5_10.jpg
oboz5_11.jpg

W tle Szrenica

oboz5_12.jpg

Zdjęcie do rodzinnego albumu

oboz5_13.jpg
oboz5_14.jpg

Marcin dziękuje wszystkim za przybycie

Poniżej – dwa zdjęcia ze spotkania z Agnieszką

oboz5_15.jpg

Agnieszka opowiada jak robi się soki owocowo warzywne

oboz5_16.jpg
I zdjęcie do albumu

Zdjęcia z pierwszej części dnia piątego pojawią się później

Możliwość komentowania została wyłączona.