8 lutego 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowości od Kalenji: wiosna-lato 2018


Buty do biegania KIPRUN Fast i KIPRUN Long z nową pianką Kalensole. Bardziej rozbudowany segment produktów trailowych z butem biegowym KIPRUN TR i plecakami do biegania na czele. To tylko niektóre z nowości biegowych, które już niedługo pojawią się w sklepach stacjonarnych Decathlon i na decathlon.pl

KIPRUN Fast | KIPRUN Long

W ofercie butów skierowanych do biegacza zaawansowanego pojawiły się dwa nowe produkty – KIPRUN Fast i KIPRUN Long. Te znacząco różnią się od swoich poprzedników – KIPRUNa SD i LD.

k900

Kalensole – nowa, lepsza pianka

Kalensole – tak właśnie nazywa się nowa pianka zastosowana w najwyższych modelach butów do biegania Kalenji. W porównaniu do poprzedniej stosowanej w KIPRUNach, jest bardziej komfortowa (miękka), lżejsza. W KIPRUN Fast i Long można śmiało przebiec 1000 kilometrów.

k1

Cholewka, zapiętek, bieżnik

Francuska marka wzięło sobie do serca opinię grupy klientów, którzy zwracali uwagę na to, że wcześniejsze KIPRUNy w obrębie śródstopia ich uwierają, a zapiętek jest zbyt sztywny i niewygodny. Te dwa elementy zostały przez markę dopracowane. Cholewka jest w pełni bezszwowa, zapiętek – bardziej elastyczny. Co więcej, inżynierowie produktu zadbali o lepszą przyczepność poprzez nowy, bardziej efektywny układ bieżnika, który „zapożyczono” ze świetnie ocenianej przez klientów startówki – KIPRUN Race. Ponadto, nowoczesny design produktu sprawia, że buty przyciągają uwagę biegaczy.

249,99 PLN za zaawansowane buty do biegania

Nieźle, prawda? Od sezonu wiosna-lato 2018 cena za KIPRUN Fast, jak i KIPRUN Long będzie taka sama – 249,99 PLN za parę. Dlaczego? Chcielibyśmy, aby biegacz odwiedzający Decathlon, wybierając buty do biegania, kierował się przede wszystkim jego przeznaczeniem, a nie ceną. Jeśli chcesz biegać szybko i kręci cię prędkość – wybierz dynamicznego KIPRUN Fast. Wolisz biegać długo, cenisz sobie komfort i amortyzację? Postaw na KIPRUN Long.

k3

A co do joggingu?

Warto też zwrócić uwagę na segment obuwia dla joggerów. Można tam odnaleźć ciekawe modele z linii Comfort – RUN Comfort (169,99 PLN) i RUN Comfort Grip (199,99 PLN). Biegający dla przyjemności z pewnością docenią wygodę, jaką zapewnią im te dwa nowe modele butów.

k4

Produkty trailowe – plecaki, KIPRUN TR, softflaski

Z roku na rok gama produktów trailowych w Decathlonie jest coraz większa, bardziej rozbudowana. Pasjonatów biegania w terenie z pewnością zainteresują zupełnie nowe plecaki trailowe. Zaspokoją one potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników (czyt. „ultrasów”). Ceny – bezkonkurencyjne. Plecak 5 litrów będzie kosztował 79,99 PLN, natomiast 10 litrów – 129,99 PLN.

k5

Oprócz znanych i lubianych KIPRUN XT7 (z nową pianką Kalensole) i KIPRUN MT (odświeżenie kolorystyki), na decathlonowych półkach pojawi się również „świeżynka” – KIPRUN TR. Cztero milimetrowe korki na podeszwie, 310 gramów w rozmiarze 43 i 179,99 PLN za parę – to cechy rozpoznawcze nowego modelu trailowego od Kalenji.

k6

W ofercie pojawią się również długo oczekiwane softflaski o trzech różnych pojemnościach: 125 ml, 250 ml i 500 ml. Cena softflaska 500 ml – 34,99 PLN. Produkty będą dostępne w sprzedaży od tygodnia 9-10.

Polacy docenieni przez Francuzów

Tegoroczne otwarcie sezonu we Francji było dla nas wyjątkowe. Po raz pierwszy w historii stanowiliśmy jedną z najliczniejszych zagranicznych grup na launchingu sezonu – nasza reprezentacja liczyła aż 20 osób! Pasjonaci biegania i marki Kalenji z całego świata podczas krótkiej prezentacji mogli przekonać się, jak wiele pod względem biegowym dzieje się właśnie w Polsce.

k7

Kierunki Kalenji by Decathlon w 2018 roku?

– 2018 to rok poważnych zmian w organizacyjnych Kalenji by Decathlon. Chcąc odpowiadać na potrzeby biegaczy na całym świecie zdecydowaliśmy się podzielić bieganie na pięć aktywności: Jogging, Bieganie Zaawansowane, Bieganie Trail, Biegi na Orientacje oraz Lekkoatletykę. Ten podział pozwala nam jeszcze lepiej realizować sens funkcjonowania Decathlon: czynić sport dostępnym dla wszystkich, oferując techniczne/sportowe produkty w możliwie najniższych cenach.  – Dariusz Frużyński, Krajowy Lider Biegania w Decathlonie – oferta, polityka cenowa

– Osobiście bardzo się cieszę, że oferta produktów do biegania zaawansowanego w Decathlonie jest z roku na rok coraz większa, bardziej rozbudowana. Dzięki temu możemy stopniowo zmieniać postrzeganie Decathlonu. Nie jest to już tylko właściwe miejsce dla użytkownika początkującego o podstawowych potrzebach produktowych, ale też zaawansowanego, wymagającego produktów bardziej technicznych. – Paweł Kowalik, Product Manager – marketing

– Celem na ten rok jest przeszkolenie jak największej grupy pracowników Decathlonu, pracujących na co dzień na sektorze Bieganie. Postaramy się, aby nasze szkolenia były wyjątkowe, niezapomniane. Każdy z uczestników będzie miał też okazję przetestować nasze kluczowe produkty (buty do biegania) i przekonać się, czy dają radę. – Mateusz Oracz, Lokalny Lider Biegania w Decathlonie – szkolenia techniczne

Możliwość komentowania została wyłączona.