23 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowi ambasadorzy Wings for Life World Run


Czy to meta zawsze musi być celem? A co z Wings for Life World Run? Tutaj nie ma klasycznej linii mety. I to jest w tym biegu najlepsze, że każdy ma jakiś inny powód, dla którego bierze w nim udział. Trójka nowych ambasadorów inicjatywy – Katarzyna Burzyńska-Sychowicz, Paulina Holtz oraz Kuba Wesołowski – zgodnie przyznają, że najważniejsza jest dla nich misja imprezy. Swoją motywacją dzielą się z innymi i zachęcają, by spotkać się wspólnie na starcie biegu, w maju w Poznaniu.
Idea Wings for Life World Run sprawia, że jest to bieg jedyny w swoim rodzaju: tysiące skupiają się na jednej sprawie, serca biją w tym samym rytmie, a nogi podążają w jednym kierunku. Wszyscy razem będziemy biec przeciwko upływającemu czasowi – mówi Kuba Wesołowski, ambasador 3. edycji Wings for Life World Run, biegu, którego głównym celem jest zbieranie funduszy na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Aktor przyznaje, że zakochał się w tym wydarzeniu i dodaje, że choć biega i lubi sport, to do inicjatywy przede wszystkim przyciągnął go globalny zasięg przedsięwzięcia.
Dla ambasadorki – Pauliny Holtz, główną motywacją do startu jest przekonanie, że można dokonać wielkich rzeczy, jeśli działa się wspólnie. – To zupełnie wyjątkowy wyścig, w niezwykły sposób łączy jego uczestników. Każdy ma swój osobisty cel, ale jednocześnie wszyscy podążają za jedną ideą. Biegniemy bowiem dla osób, które tego zrobić nie mogą, z nadzieją, że pewnego dnia do nas dołączą – tłumaczy swój udział w biegu, w którym zamiast określonego dystansu i tradycyjnej mety mamy samochody pościgowe, wyruszające na trasę 30 minut po starcie uczestników.
Obok Kuby i Pauliny nową ambasadorką trzeciej edycji Wings for Life World Run została Kasia Burzyńska-Sychowicz. Prezenterka także dostrzega w nim możliwość pomagania innym. – Sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale także przełamywanie własnych barier i doskonała szkoła charakteru. Ciągłe podnoszenie poprzeczki i osiąganie kolejnych celów jest doświadczeniem, które łączy wszystkich aktywnych. Każdy z nas ma też gorsze chwile i momenty, kiedy potrzebuje motywacji, bodźca do wyjścia z domu, przełamania zniechęcenia. Takie przeżycia łączą ludzi i sprawiają, że jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Wspólnie więc chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, ekSPORTując emocje! – wyznaje.
A jaki jest Twój cel? Czy już przyłączyłeś się do akcji Wings for Life World Run? Jeśli nie, to zarejestruj się na bieg, a potem podziel się swoją motywacją, pamiętając o tagu #mygoal. Niech będzie to gestem wsparcia misji biegu i zachęceniem innych do dołączenia do globalnej społeczności startujących dla tych, którzy biegać nie mogą. 100% wpisowego zostanie przekazane na nadania nad leczeniem przerwania rdzenia kręgowego.

infografika_wfl.png

Szóste miejsce pod względem liczby zgłoszeń

Aktualnie Polska zajmuje szóste miejsce pod względem liczby zgłoszonych osób (siódme pod względem liczby osób z opłaconym startowym). Swój start w Poznaniu na dzień 18 stycznia zadeklarowały 1364 osoby. Najwięcej osób – co nie jest zaskoczeniem – planuje start w Austrii. 

Kraj Zarejestrowani
Austia (Wiedeń) 7122
Tajwan (Yilan) 5637
Monachium (Monachium) 3169
Chorwacja (Zadar) 1909
Wielka Brytania (Cambridge) 1473
Polska (Poznań) 1364
Brazylia (Brasilia) 1295

Aby dołączyć do biegaczy startujących w Poznaniu należy zgłosić swój udział poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://registration.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/single

Możliwość komentowania została wyłączona.