11 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowakowska faworytką MP w biegu na 10 km


Dominika Nowakowska będzie główną faworytką do wywalczenia złotego medalu 2. Mistrzostw Polski kobiet w biegu ulicznym na 10 km. Zawody w niedzielę, 13 października, odbędą się w Płocku w ramach Tumskiej Dychy.

540x.jpg

Na liście zgłoszonych zawodniczek znajdziemy 21 nazwisk (w tym Olgę Kalendarową-Ochal, która jednak wg naszych informacji powinna wystartować w Paryżu na Wojskowych ME). Wśród nich najpoważniejszą kandydatką do zajęcia pierwszego miejsca jest Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork). Finalistka Mistrzostw Świata w Moskwie w biegu na 5000 m to ubiegłoroczna brązowa medalistka z mistrzostw w Bielsku-Białej i aktualna mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km.

Do najgroźniejszych rywalek Nowakowskiej zaliczyć trzeba Agnieszkę Mierzejewską (MKS-MOS Płomień Sosnowiec), czwartą przed rokiem i zarazem aktualną mistrzynię Polski w biegu na 10000 m oraz Justynę Korytkowską (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), brązową medalistkę Mistrzostw Polski na 10000 m.

mierzejewska 03

Pełną listę zgłoszonych zawodniczek znajdziecie tutaj: http://www.domtel-sport.pl/

Pierwsze Mistrzostwa Polski kobiet w biegu na 10 km odbyły się przed rokiem w Bielsku-Białej w ramach 20. Biegu Fiata. Wówczas złoty medal wywalczyła Iwona Lewandowska. Druga była Karolina Jarzyńska, a trzecia wspomniana Nowakowska.

Źródło: PZLA

Możliwość komentowania została wyłączona.