baner 2024
30 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Sport

#NOCJESTNASZA! Z 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego na New York City Marathon!

Przed nami 10 edycja Maratonu Szczecińskiego, który odbędzie się 27 lipca 2024 roku. Jak zapewniają organizatorzy, ta jubileuszowa edycja ma mieć szczególny charakter. Po kilku latach kryzysu wywołanego m.in. pandemią, wysoką inflacją oraz brakiem sponsorów, kiedy to bieg organizowany był w oparciu o tereny parkowe i leśne wokół Kąpieliska Arkonka i Jeziora Goplany, w tym roku biegacze wrócą na ulicę Szczecina. Maraton Szczeciński znów będzie miał godny wymiar, jak na duże miasto przystało.

Centralnym punktem imprezy będzie nowy, oddany w pełni do użytku w zeszłym roku, Stadion Piłkarski, gdzie na co dzień trenuje i swoje mecze rozgrywa MKS Pogoń Szczecin. Dzięki partnerstwu  z jednym z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce to właśnie na stadionie zlokalizowany będzie start, meta, biuro zawodów oraz całe zaplecze szatniowo-depozytowe wraz ze strefą pomaratońską.

Bieg nocny centralnymi ulicami Szczecina na pewno będzie szczególny, bo trasa wytyczona jest  w sąsiedztwie charakterystycznych dla Szczecina miejsc: Brama Portowa, Filharmonia Szczecińska, Trasa Zamkowa, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Morskie Centrum Nauki. Absolutnym hitem jest fragment trasy, który wiedzie przez teren Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. 1,3 km w sąsiedztwie dźwigów, suwnic i innych urządzeń stoczniowych będzie w nocy robić szczególne wrażenie– podkreślają walory trasy organizatorzy wydarzenia.

M 791

Trasa 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego będzie miała 2 pętle o długość 21 097 m, co daje możliwość organizacji biegu towarzyszącego – 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego.  Całość trasy wytyczona jest po asfalcie oraz będzie w pełni oświetlona. Obecnie trwają procedury uzyskania atestu trasy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Z 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego na New York City Marathon

W tym roku nadarza się świetna okazja, aby ze Szczecina dostać się wprost do Nowego Jorku na największy i najpiękniejszy maraton na świecie! Jak? To bardzo proste: organizator szczecińskiej imprezy ufundował pełny pakiet (tj. przelot, pobyt, numer startowy, ubezpieczenie) w TCS New York City Marathon! Pakiet będzie wylosowany wśród wszystkich uczestników biegu na dystansie maratońskim. Do wyboru będzie edycja 2025 lub 2026.  Półmaratończycy dostaną szansę wylosowania pełnego pakietu na największą imprezę tego formatu, tj. Generali Berliner Halfmarathon 2025!

Wakacyjny przystanek maratoński w Szczecinie

To idea, aby przed, w trakcie lub po urlopie nad polskim morzem lub jeziorami Pomorza Zachodniego zawitać do Szczecina i wziąć udział w imprezie. Z tej okazji partner naszego wydarzenia Courtyard by Marriott Szczecin City przygotował w dniach 26.7 – 1.8. specjalne ceny w swoich hotelach w samym centrum miasta, na trasie biegu (Courtyard 4* i Moxy Szczecin 3*) dla uczestników 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego– zachęcają organizatorzy.

10 maraton szczecinski

Twórcy 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego zachęcają do połączenia udziału w wydarzeniu biegowym z urlopem nad morzem oraz uczestnictwem w innych wydarzeniach regionu, które organizowane są w podobnym czasie:

Medal z Bursztynem i koszulka Just Hero

Każdy uczestnik imprezy otrzyma oryginalny medal, którego projekt zostanie ujawniony wkrótce. Jednak już teraz organizatorzy zdradzają, że każdy maratończyk w swoim medalu będzie miał wtopiony oryginalny bursztyn! Uzupełnieniem pakietu startowego będzie piękna, unikatowa koszulka od partnera firmy Just Hero. Aktualnie trwają prace nad jej końcowym wzorem. Zostanie on opublikowany w najbliższym czasie.

M 98

Organizatorem wydarzenia jest Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin oraz RAZ-Event. Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Szczecin oraz Partnera Strategicznego Grupy Polmotor.

Zapisy: 10. Nocny Maraton Szczeciński oraz 5. Nocny Półmaraton Szczeciński

Więcej informacji dotyczących wydarzenie można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.maratonszczecinski.pl oraz kanałach w mediach społecznościowych: fb/maratonszczecinski.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments