New Balance 1080v12
 
3 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nieudany ostatni długi trening przed maratonem – przygotowania Pawła Czapiewskiego do debiutu w 15 Poznań Maraton


W miniony weekend Paweł Czapiewski, przygotowujący się do debiutu w Maratonie, miał pobiec ostatni długi trening przed maratonem. W planach było to około 30 km. Niestety, nie udało się. Dlaczego? Przeszkodziły problemy żywieniowo-żołądkowe. Być może nasza w tym wina (bieganie.pl), że nie namawialiśmy Pawła na wcześniejsze eksperymenty żywienia "w warunkach startowych", bo wcześniej wyszłyby problemy, jakie teraz się pojawiły.

Oto co się przydarzyło:

"Dzisiaj srogą lekcję odebrałem 🙂 Myślę, że trening mimo iż nieudany to był dla mnie bardzo ważny. Chciałem celowo zrobić ten trening w porze maratonu. Wstałem półtorej godziny wcześniej, wmusiłem w siebie jakieś niby śniadanie, przed samym treningiem wciągnąłem żel i ruszyłem. Od początku miałem spory dyskomfort w żołądku, który się nasilał i na 22 km musiałem się zatrzymać bo chyba bym zwymiotował. Trochę też za szybko wskoczyłem na prędkości po 4:10. Mam jeszcze dwa tygodnie na przestawienie się na wstawanie najpóźniej o 6:30 bo widzę, że godzinę po obudzeniu żołądek mi nie pracuje. Całe szczęście, że przerobiłem temat dzisiaj a nie za dwa tygodnie :)"

Ponieważ w konkursie zadawaliśmy pytanie, jaki dystans pokonał Paweł na treningu umieszczamy zrzuty z treningu (trening podzielony na dwa etapy: 21,15 km i 2,33 km czyli razem: 23,48).

czesc1

czesc2