5 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

New Balance 880v4


W New Balance wierzymy, że każdy but powinien zapewniać należytą stabilizację. Nawet w butach dla biegaczy ze stopą neutralną, którym wydaje się, że nie potrzebują nadmiernie dużo wsparcia, staramy się zapewnić odpowiednią stabilizację, która niekoniecznie zawsze musi być widoczna gołym okiem. Model 880 w swojej już czwartej odsłonie jest doskonałym przykładem takiego właśnie buta.

New Balance 880v4 Pair

880v4 z założenia przeznaczony jest dla biegaczy ze stopą neutralną oraz supinującą do biegania po twardych nawierzchniach. Jest to model treningowy, do codziennego biegania na średnich i długich dystansach, więc musi cechować go przede wszystkim trwałość i komfort oraz amortyzacja i stabilizacja, które pozwolą Ci realizować plan treningowy. To co odróżnia v4 od modelu z zeszłego sezonu, to poprawiona amortyzacja przy jednoczesnym obniżeniu wagi. Przyjrzyjmy się więc bliżej technologiom, które działają w tym bucie.

Na szczególną uwagę zasługuje podeszwa środkowa, która jest tutaj wykonana z dwóch rodzajów pianki. Wierzchnia warstwa to Acteva Lite, pianka która ma lepszą amortyzację i zwiększoną odporność na zgniecenia, a jest przy tym aż o 14% lżejsza! Druga warstwa to Abzorb, czyli komponent wykonany z polimeru, który absorbuje i rozprasza energię powstającą podczas uderzenia buta o podłoże. Taka kombinacja materiałów pozwala na miękki, ale sprężysty i dynamiczny bieg. 

New Balance 880v4 Medial Side

Podeszwa zewnętrzna wykonana została z gumy wtryskiwanej pod ciśnieniem, która również zwiększa amortyzację i poczucie miękkości. Co więcej, pod piętą umieszczono tworzywo N-durance, które dodatkowo poprawia trwałość podczas uderzeń. W podeszwie znajduje się również wzorowany na desce surfingowej element T-beam, który dba o stabilizację śródstopia oraz ruchów skrętnych. Wiemy, wszystko to brzmi „groźnie”, ale w czasie biegu nasze technologie wkraczają do akcji tylko wtedy, kiedy jest to konieczne i nie narzucają się, więc nie musisz się obawiać, że będą Ci w czymkolwiek przeszkadzały 😉

Dopełnieniem konstrukcji jest oczywiście bezszwowa cholewka Fantom Fit, która trzyma stopę w ryzach, gdyż trzeba pamiętać, że stabilizacja nie ogranicza się do podeszwy. Cholewka, która będzie dawała poczucie komfortu oraz będzie stabilnie trzymała stopę to równie ważny element. I taka właśnie jest cholewka w modelu 880v4. Materiał cholewki jest oddychający – z zewnątrz jest to siateczka, a od wewnątrz wykończona jest przyjemnym w dotyku, miękkim materiałem. Zmieniliśmy również odrobinę konstrukcję języka w porównaniu do poprzedniej wersji i teraz jest on mniej sztywny, przez co lepiej można dopasować go do kształtu stopy. Właśnie takie szczegóły decydują o komforcie podczas wielu kilometrów.

New Balance 880v4 są jeszcze lepiej amortyzowane, jeszcze lżejsze i jeszcze wygodniejsze. New Balance 880v4 sprawią, że będziesz chciał i będziesz mógł pobiec jeszcze dalej, a samo bieganie stanie się jeszcze przyjemniejsze!

Możliwość komentowania została wyłączona.