17 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nasz człowiek w kraju Basków


Piotrek Hercog w najbliższą sobotę 18 października wystartuje w zawodach Gorbeia Suzien rozgrywanych w kraju Basków (pod okupacją Hiszpanii). Trasa liczy 32 km długości, przewyższenie wynosi aż 2300 metrów. 

DSC01317

Piotr został zaproszony przez organizatorów i na starcie stanie ramię w ramię z biegaczami światowej czołówki, m.in. Tofol Castanierem, Jonathanem Wyattem, Nuria Picas, Zaid Ait Malek i innymi. W zawodach weźmie też udział Alex Txikon, bskijski himalaista, partner Denisa Urubko i Adama Bieleckiego na ostatniej wyprawie na Kanczendzongę. Piotrek i Alex poznali się na Festiwalu w Lądku Zdroju i sportowo bardzo przypadli sobie do gustu…
Piotr (Salomon Suunto Team) już od tygodnia trenuje w baskijskich górach – w ostatnią sobotę treningowo wystartował w prestiżowych zawodach Kilometro Vertikale (3,5 km trasy, 1100 metrów różnicy poziomów) gdzie z czasem 49 minut zajął 20. miejsce.
Zapytany o wrażenia treningowe (pierwszy raz jest w tym miejscu) – Spoko! – odpowiedział obszernie i z wrodzonym optymizmem.

Proszony o rozwinięcie i tak już obszernego wywiadu dodał – Całkiem spoko. 

Czy wrodzony spokój pozwoli zająć wysokie miejsce w iberyjskiej edycji SkyRunningu – zobaczymy już w sobotę. Start o 9:15. Organizatorzy zapowiadają relację na żywo na rynku miasteczka. 

Więcej informacji na stronie organizatora: www.gorbeiasuzien.com  zaś więcej o starcie oraz relacja tuż po zawodach na www.trailrunning.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.