10 listopada 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nasi wojskowi znów najlepsi


Jeszcze nie opadły emocje po wojskowych Mistrzostwach Świata w maratonie, gdzie wojskowi przywieźli w sumie cztery medale, to na kolejnej imprezie dla armii – Air Nord, znów świetnie się zaprezentowali. We włoskim Aviano w pobliżu Wenecji triumfował Henryk Szost, a tuż za nim uplasował się Mariusz Giżynski.   Michał Kaczmarek musiał zadowolić się miejscem poza podium. Popisały się również panie – Agnieszka Jerzyk zwyciężyła, a Maria Cześnik była czwarta.

Henryk Szost, mistrz świata wojskowych w maratonie, jest obecnie w bardzo dobrej formie. Potwierdził ją w trudnych warunkach, panujących na włoskiej trasie. Wykorzystał  także swoje doświadczenie, zdobyte na biegach górskich, które uprawiał w przeszłości.

Aviano_gizynski__5_.JPG
Błotnisty podbieg, Heniu na czele stawki

Z drugiego miejsca zadowolony był Mariusz Giżyński, jego kolega z grupy treningowej, prowadzonej przez Grzegorza Gajdusa. Na swojej stronie internetowej tak opisał warunki, panujące w Aviano:

-Trasa była bardzo selektywna, trudna, a czasami nawet niebezpieczna. Mieliśmy do pokonania 2 pięciokilometrowe pętle, a na każdej przewyższenie 200 m, karkołomne zbiegi po błocie naszpikowanym wystającymi kamieniami, długie strome betonowe podbiegi, leśne schody oraz strumyki, które trzeba było pokonywać z nadzieją, że dno jest płaskie i płytkie.

Aviano-gizynski-15_1.jpg
Żołnierz poradzi sobie nawet z rwącą rzeką

Zawody były zakończeniem cyklu wojskowych imprez sportowych odbywających się w Europie w 2010 r., w których rywalizują wojska lotnicze sześciu państw NATO. Reprezentacja Polski wygrała zdecydowanie i z Włoch przywiozła trzy medale indywidualnie (na 6 możliwych) oraz zajęła pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Aviano_gizynski__13_.JPG
Uroczysta dekoracja wojskowych w mundurach

Aviano_gizynski__10_.JPG
Reprezentacja Polski w komplecie

Możliwość komentowania została wyłączona.