11 października 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Największy bieg w historii Polski odbędzie się w Poznaniu


Ponad 24 000 uczestników zapisanych na Bieg Niepodległości – Bieg 100-lecia w Poznaniu wskazuje, że 11 listopada 2018 roku będziemy świadkami największego biegu masowego w historii Polski. Już początek zapisów, kiedy to w 24 godziny zapisało się ponad 6 000 osób, oznaczał, iż na pewno będzie to pierwszy bieg z frekwencją powyżej 20 000 uczestników. Limit wyznaczono na 25 000.

MEDAL STULECIA

Bieg będzie miał niezwykłą oprawę, jak na Bieg 100-lecia przystało. Wyjątkowy, pokryty 24-karatowym złotem MEDAL STULECIA dla KAŻDEGO uczestnika to unikat na skalę światową. Udział w największym biegu w historii Polski jest jedyną szansą na jego zdobycie.
25tysmedal

USTANAWIAMY REKORD GUINNESSA

11 listopada wszyscy wspólnie ustawimy się na linii startu, tworząc ogromną, rekordową, biało-czerwoną, żywą, 25-tysięczną flagę biegaczy, aby przez pasję do sportu, życia i wolności uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Największą żywą flagę biegaczy na starcie zgłaszamy do Guinness World Records. Wszyscy uczestnicy Biegu Niepodległości mogą zostać rekordzistami świata!

7 FAL – 7 POWSTAŃ

Na medalu wygrawerowane jest 7 dat wybuchów najistotniejszych polskich Powstań sprzed 1918 roku. Również nieprzypadkowo uczestnicy będą podzieleni tego dnia na dokładnie 7 fal startowych. Każda z fal, jakie utworzą biegacze, ma upamiętnić Powstańców. Będzie to odpowiednio:

Fala Powstańców Kościuszkowskich – 1794r.
Fala I Powstańców Wielkopolskich – 1806r.
Fala Powstańców Listopadowych – 1830r.
Fala Powstańców Krakowskich – 1846r.
Fala Powstańców Poznańskich – 1848r.
Fala Powstańców Styczniowych – 1863r.
Fala II Powstańców Wielkopolskich – 1918r.

Siedem zrywów narodowych i upamiętniający je po stu latach „zryw narodowy” biegaczy podczas BIEGU 100-LECIA w Poznaniu, zwieńczony na mecie przepięknym, symbolicznym medalem wręczonym każdemu uczestnikowi, to bez wątpienia wspaniała inicjatywa.

PASTA (PIWO) PARTY

Zapowiada się również niecodzienna Pasta Party – a właściwie Piwo Party 🙂 Równolegle do biura zawodów, w sąsiednich halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie, wkomponowana w profesjonalny charakter największych w Polsce Targów Piwnych. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Wszystko w otoczeniu stoisk gastronomicznych i w atmosferze wzbogaconej muzyką koncertową na żywo. Jeśli nie wiesz jak smakuje nowozelandzki lager lub do jakiego piwa dodaje się kolendrę, to znajdziesz się w najlepszym miejscu w Polsce, aby się tego dowiedzieć!

BARWNY KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW

Na wydarzenie warto zabrać ze sobą rodzinę i przyjaciół. Tuż po biegu będą mieli okazję podziwiać niespotykaną w skali kraju atrakcję – obchody Imienin ul. Święty Marcin przy Zamku Cesarskim w Poznaniu. Z tej okazji przez miasto przejdzie barwny korowód przebierańców pod przewodnictwem konnego jeźdźca odgrywającego postać Świętego Marcina. Parada ta gromadzi blisko stutysięczną publiczność.

Zgromadzeni widzowie będą mogli wziąć również udział w kultowym festynie, koncertach czy kiermaszu artykułów regionalnych. Odwiedzając tego dnia Poznań zdecydowanie należy spróbować tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego (uczestnicy BiegNiepodleglosci.pl otrzymują go również w pakiecie startowym) oraz delektować się potrawami z gęsiny.

PAKIET DLA UCZESTNIKA

W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają m.in.:
– pokryty 24-karatowym złotem MEDAL STULECIA;
– rogal świętomarciński;
– okolicznościową koszulkę techniczną w barwach narodowych;
– napój/wodę;
– numer startowy.

11 listopada spotkamy się na BIEGU 100-LECIA w Poznaniu. Nikogo, komu bliskie są biegowe endorfiny, nie może tam zabraknąć! Do zobaczenia na linii startu!

ZAPISY: BiegNiepodleglosci.pl

Zapraszamy również do polubienia Fanpage’u biegu, gdzie przekazywane są najświeższe informacje: Facebook/BiegNiepodleglosciPL

Możliwość komentowania została wyłączona.