piątka
21 marca 2023 Bartłomiej Falkowski Sport

Najszybsza piątka w kraju. Rusza New Balance Bieg na Piątkę


Przed nami jedna z najszybszych piątek w kraju. Obsada, atmosfera, pogoda i trasa sprzyjają by podczas New Balance Biegu na Piątkę uzyskać bardzo dobre wyniki. Dzisiaj przedstawiamy trasę wraz z patentami na jej szybkie pokonanie. 26 marca powitaj wiosnę w Warszawie w szybkim tempie.

Start biegu

Start biegu nastąpi z tego samego miejsca, gdzie na bieg wyruszą półmaratończycy. Szybkie tempo biegu wymaga solidnej rozgrzewki. Warto więc postawić na sprawdzony układ truchtu i ćwiczeń, który sprawdzał się przy najmocniejszych treningach. Na kilka minut przed startem dobrym pomysłem będzie jedna lub dwie przebieżki. Pozwolą nam się dogrzać i przygotować na mocne bieganie.

Trasa New Balance Bieg na Piatke 1200x1200px

Mimo krótkiego biegu warto panować nad emocjami i szybko, ale z głową ruszyć na pierwszym kilometrze. Wielu już było mistrzów pierwszego kilometra, jednak potem zostają jeszcze cztery. Trudność piątki polega na tym, że nie ma za dużo dystansu na odrabianie zbyt wolnego początku, jednak jest go na tyle dużo by móc stracić w przypadku zbyt optymistycznego początku. Staraj się załapać swój rytm i oczekiwać na mocną walkę, która zacznie się już na trzecim kilometrze. Na początku czeka cię bardzo delikatny podbieg nad Dworcem Gdańskim, jednak nie martw się straconą sekundą lub dwiema na tym etapie biegu.

Atak

Tuż za Placem Wilsona, po dwóch kilometrach rozpoczyna się długi zbieg. Pochyl się lekko do przodu, puść nogi swobodnie, staraj się lądować pod swoim środkiem ciężkości i obszernie pracuj nogami. Niech grawitacja będzie twoim sprzymierzeńcem. Nabranie prędkości przygotuje cię do ostatniej prostej. Jednak pamiętajmy by zbieg był lekką pomocą, a nie miejscem gdzie na złamanie karku popędzimy w dół. Takie rozwiązanie wręcz skasuje mięśnie czworogłowe. Ostatnie dwa kilometry to już prosta do mety zlokalizowanej przy Parku Fontann. Biegnij z rozluźnionymi ramionami, obszernym, dynamicznym, długim rokiem. Obieraj sobie biegaczy przed Tobą za cel do dogonienia. Na ostatnim kilometrze wbij wzrok w metę. Nie patrz na zegarek tylko walcz ile sił w nogach. Tu już nie ma co kalkulować.

NB BIEG NA 5 PREZENTACJA MEDALU PL 1200x628px

Zapraszamy wszystkich na New Balance Bieg na Piątkę, który wystartuje już 26 marca o godzinie 10:00. Zapisy na https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.

Bartłomiej Falkowski
Bartłomiej Falkowski

Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.