philips
 
8 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Najnowsze sukcesy Marcina Błazińskiego, ambasadora marki Mizuno


Z uwagi na to że lato daje o sobie znać coraz bardziej, coraz większa popularnością w ostatnim czasie cieszą się imprezy organizowane po zachodzie słońca. 

Przykładem tego typu zawodów jest chociażby mający niedawno miejsce gdyński Nocny Bieg Świętojański, II Nocny Wrocław Półmaraton czy V Rybnicki Półmaraton Księżycowy.

W dwóch ostatnich biegach brał udział nasz ambasador, ubiegłoroczny Mistrz Polski na dystansie półmaratońskim, Marcin Błaziński.

Zawody we Wrocławiu, bardzo mocno obsadzone przez zawodników z Kenii (startowało ich 14), Marcin ukończył na 10 pozycji. Biorąc pod uwagę fakt że był pierwszym z Polaków na mecie, oraz to że z zawodników europejskich wyprzedził go jedynie Vitaliy Shafar z Ukrainy, Marcin jest bardzo zadowolony ze swojego startu. Mamy nadzieję ze organizatorzy imprez będą doceniali rozwój zawodników krajowych, nie patrząc jedynie przez pryzmat często anonimowych biegaczy afrykańskich dla których mimo dobrych czasów, są to jedynie kolejne zawody do przysłowiowego odhaczenia i zainkasowania nagrody pieniężnej. 

12

11

Drugą z imprez w której Marcin z powodzeniem brał udział był V Rybnicki Półmaraton Księżycowy, w którym wspierany przez nas zawodnik zajął doskonałe drugie miejsce i walcząc do samego końca uległ jedynie zawodnikowi kenijskiemu. 

Aktualnie Marcin robi krótką przerwę w startach, małe roztrenowanie, aby powrócić jeszcze mocniejszy na starty w okresie jesiennym. Życzymy powodzenia!

DSCF1228

DSCF1196.jpg