adidas runners
1 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

MOVE FOR THE PLANET – zadbajmy o miejsce, w którym mieszkamy

Move For The Planet to nowa odsłona globalnej inicjatywy adidas, która zachęca do aktywności w szczytnym celu. Marka zobowiązuje się do przekazania 1 euro za każde 10 minut aktywności zarejestrowanych w aplikacji adidas Running na rzecz fundacji Common Goal. Minuty można rejestrować w okresie od 1 do 12 czerwca i będą kumulowane aż do uzyskania z nich kwoty 1,5 mln euro! Wpłaty będą wspierać globalne projekty, które mają na celu edukowanie i angażowanie społeczności w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Marka adidas wierzy, że poprzez sport możemy zmieniać życie. Chodzi nie tylko o wspieranie sportowców i amatorów w przekraczaniu własnych granic, ale także tworzenie bardziej zrównoważonego świata.

W tegorocznej edycji adidas poszedł kolejny krok naprzód! Uczestnicy Move for the planet mogą wybrać spośród aż 34 różnych dyscyplin sportowych: bieganie, wirtualne bieganie, plogging, bieżnia, biegi przełajowe, chód sportowy, nordic walking, jazda na wózku inwalidzkim, spacery, piesze wycieczki, orbitrek, tenis, piłka nożna, gra w golfa, wchodzenie po schodach, lekkoatletyka, koszykówka, tenis stołowy, siatkówka, squash, futbol amerykański, piłka ręczna, paddel, baseball, siatkówka plażowa, rugby, krykiet, frisbee, hokej na trawie, lacrosse, kolarstwo, kolarstwo wyścigowe, kolarstwo górskie, kolarstwo wirtualne.

Zasady inicjatywy Move for the planet:

 • W okresie od 1 do 12 czerwca, za każde 10 minut aktywności zarejestrowanej w aplikacji adidas Running, adidas przekaże 1 euro na rzecz fundacji Common Goal
 • Wpłaty będą wspierać projekty, które edukują i angażują społeczności w obszarze zrównoważonego rozwoju poprzez sport
 • W inicjatywie mogą wziąć udział chętni z całego świata – wystarczy już teraz pobrać aplikację adidas Running i dołączyć do wyzwania Move For The Planet
 • W ramach inicjatywy polskie społeczności adidas Runners organizują plogging, czyli bieganie połączone z równoczesnym sprzątaniem odpadów z lokalnych przestrzeni

Ashley Czarnowski, Senior Director Global Purpose Marketing w adidas wyjaśnia: „Move For The Planet to okazja, aby wykorzystać pasję do sportu i wesprzeć te społeczności, które najbardziej tego potrzebują. Wpływ kryzysu klimatycznego jest bardziej odczuwalny w niektórych miejscach niż w innych, jednak to, co łączy nas wszystkich – to pasja do sportu. Między 1 a 12 czerwca zachęcamy naszą globalną społeczność sportową do przyłączenia się do inicjatywy i rejestrowania swojej aktywności w aplikacji adidas Running. Nie ma znaczenia, którą aktywność wybierzesz. Każda minuta aktywności się liczy i przyczynia się do zmiany świata na lepsze”.

Common Goal przekaże pieniądze zebrane podczas Move For The Planet na projekty w takich krajach jak Kolumbia, Grecja, RPA i Pakistan. Niezależnie od tego, czy będzie to odnowienie boiska sportowego przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu, czy o zapewnienie szkoleń w zakresie ograniczenia odpadów z tworzyw sztucznych, każdy z projektów będzie się koncentrował w miejscach najbardziej dotkniętych skutkami zmian klimatycznych.

W ramach projektu adidas Runners Warsaw, adidas Runners Poznań i adidas Runners Tricity organizują tzw. plogging, czyli bieganie połączone ze sprzątaniem odpadów z przestrzeni publicznej. Dodatkowo, każda ze społeczności zaprasza na specjalne wydarzenia dedykowane właśnie zrównoważonemu rozwojowi:

adidas Runners Warsaw

 • 2 czerwca w godz. 17:45–19:15 – Wegański Plogging event @ SportsBase
  • 17:45 – plogging
  • 19:20 – W co ubiera się dzisiejsza architektura? O projektach zrównoważonego rozwoju porozmawiamy z Agnieszką Hanną Wojciechowicz
  • 19:50 – Gotuję – biegam – chronię. Jak weganizm pomaga planecie i zdrowiu? Rozmowa z Hanią Sznajder z Wegańskiej Cukierni Baja (https://www.facebook.com/weganskabaja)
  • 20:10 – Wegańskie macki – od diety roślinnej po sprzątanie świata porozmawiamy z Violettą Domaradzką, Run Vegan (https://www.facebook.com/runvegan)
 • 8 czerwca w godz. 8:45–12:15
  • 8:45 – Bieg 7 mostów W/ Mikołaj, Marcelina, Tosia, Oliwia i crew
  • 10:30 – Chillout & Lemmonade @ Plaża na Saskiej Kępie
arw move for the planet wydarzenia post FB

adidas Runners Tricity

 • 10 czerwca w godz. 17:00–19:00 – Jak sprytnie wykorzystać kawę i fusy? Spotkanie z Anną Malkowską, właścicielką kawiarni Happy People @Coffee Shop Happy People
art move for the planet wydarzenia post FB

adidas Runners Poznań

 • 3 czerwca w godz. 9:00–12:00 Run&Clean (plogging) @Warta
 • 10 czerwca w godz. 9:00–10:30 Rest and Breath Run – trening pod chmurką z AR Poznań crew
  • 9:00–12:00 bezpłatny serwis rowerowy – przyjedź rowerem i zrób przegląd!
  • 10:00–12:00 chillout z ARP / kawka w Bike Cafe @Plaża nad Rusałką
arp move for the planet wydarzenia post FB

Na każde z bezpłatnych wydarzeń można zapisywać się w aplikacji adidas Running oraz na stronie internetowej adidas Runners Warsaw, adidas Runners Tricity, adidas Runners Poznań.

Move For The Planet jest jedną z inicjatyw adidas w obszarze zrównoważonego rozwoju. Na początku tego roku marka ogłosiła, że do końca 2024 roku będzie korzystać z poliestru wyłącznie pochodzącego z recyklingu. W 2022 roku 96% poliestru używanego przez adidas pochodziło z recyklingu.

adidas to światowy lider w branży artykułów sportowych. Firma z siedzibą w niemieckim Herzogenaurach zatrudnia ponad 59 000 osób na całym świecie i w 2022 roku wygenerowała sprzedaż w wysokości 22,5 miliarda euro.

Więcej szczegółów na grupach FB:

Możliwość komentowania została wyłączona.