MojaDyszka 752
30 maja 2020 Redakcja Bieganie.pl Sport

#mojadyszka – ruszyła akcja New Balance, redakcja biegała


Rusza biegowa akcja z charytatywnym mianownikiem. Od 29 maja za każde 10 km New Balance przekaże 10 zł na pomoc dla medyków i lekarzy w walce z pandemią COVID-19. Inicjatywa #mojadyszka potrwa do 7 czerwca. Redakcja Bieganie.pl sprężyła się w tę sobotę, by dać dobry przykład innym biegaczkom i biegaczom.

Celem akcji organizowanej przez New Balance jest zebranie funduszy dla personelu medycznego do walki z pandemią koronawirusa w Polsce. Łatwo streścić jej ideę w słowach „dyszka za dyszkę”.

W tym wyścigu wystartować może każdy. Co więcej, każde 10 km – niezależnie od tempa i stylu zostanie zamienione na 10 zł, a ta kwota powędruje do polskich szpitali poprzez konto zbiórki na siepomaga.pl. Skutkiem ubocznym może być rozruszanie osób  i wyjście z kwarantanny lub izolacji biegowym krokiem. Koniec inicjatywy zaplanowano na 7 czerwca.

Wystarczy screen swojego 10-kilometrowego biegu z dowolnej aplikacji, wypełnienie i wysłanie formularza poprzez internetową stronę akcji #mojadyszka.

Można pędzić, można się czołgać, można spacerować, a nawet łączyć krótszy dystans z innymi użytkownikami, by wspólnie osiągnąć granicę 10 km. Może namówicie w ten sposób kogoś, kto nie wie, że bieganie jest fajne, a nie stać go od razu na pokonanie biegiem dyszki.

mojadyszkaekipaBieganie

Redakcja Bieganie.pl dołączyła do akcji #mojadyszka w sobotę 30 maja (oczywiście dobrowolnie, naciski naczelnego były subtelne, a mobilizacja autentyczna). Jakub Jelonek pokonał swoją dyszkę pod Częstochową… szybkim marszem, jak na olimpijczyka w chodzie sportowym przystało. Sebastian Wierzbicki przeleciał 10 km w ramach drugiego treningu w Zachodniopomorskiem, zaś Marta Gorczyńska nabijała kilometry niedaleko Ciechanowa. Redaktor Krzysztof Brągiel z samego rana targał dychę pod Olsztynem, do tego z uśmiechem na chudej twarzy. Kuba Pawlak wymknął się na 10 km podczas rodzinnego spotkania w Błoniu, zaś Kuba Wiśniewski przemierzał dystans raźnym krokiem w Warszawie.

Pora na Was. Odwiedźcie stronę #mojadyszka po więcej szczegółów. Wesprzyjcie Fundację Siepomaga biegiem!

Możliwość komentowania została wyłączona.