9 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mo Farah nie rezygnuje ze startów na bieżni


Mo Farah wciąż chce odnosić sukcesy na bieżni. Mimo tego, że podwójny mistrz olimpijski i świata ma w przyszłym roku zadebiutować w maratonie nie chce rozstawać się ze startami na stadionie. W przyszłym roku planuje wygrać zarówno na Igrzyskach Wspólnoty Narodów oraz Mistrzostwach Europy.

IMG_2078.JPG

O maratońskim debiucie Faraha mówi się już od wielu miesięcy, ma on nastąpić 13 kwietnia 2014  roku podczas Maratonu Londyńskiego. Jak się jednak okazuje nie będzie to oznaczało, że Brytyjczyk kończy starty na bieżni. 

W rozmowie z dziennikarzami The Telegraph dyrektor wykonawczy brytyjskiej narodowej federacji lekkoatletycznej (UK Athletics), Pan Neil Black, mówił: – W tej chwili Mo jest bardzo poważnie zainteresowany startem na Igrzyskach Wspólnoty Narodów i Mistrzostwach Europy, choć jeszcze nie wiadomo na jakich dystansach miałby tam wystartować.

Krótki okres między dwiema imprezami oznacza, że prawdopodobny wydaje się start Faraha na jednym tylko dystansie na każdym z tych mistrzostw. 

Co ciekawe rekordzista Europy w biegu na 1500 m nie ma na swoim koncie żadnego medalu Igrzysk Wspólnoty Narodów, jednak nie miał też zbyt wielu okazji na to by je zdobyć. W swoim debiucie na tych zawodach zajął dziewiąte na 5000 metrów (Melbourne 2006), natomiast cztery lata później w Delhi w ogóle nie wystartował.

Inaczej sytuacja ma się z Mistrzostwami Europy. Na nich Brytyjczyk triumfował już trzykrotnie (2x na 5000 m i 1x na 10000 m) i w przypadku wywalczenia złotego medalu w Zurychu w biegu na 5000 m mógłby powtórzyć osiągnięcia Wałerija Borzowa i Linforda Christie, którzy zwyciężali na ME w jednej konkurencji trzy razy z rzędu.

Przyszłoroczne Igrzyska Wspólnoty Narodów odbędą się w dniach od 23 lipca do 3 sierpnia w Glasgow. Mistrzostwa Europy rozpoczną się kilka dni później – 12 sierpnia – i trwać będą do 17 sierpnia. Ich gospodarzem będzie Zurych.

Źródło: The Telegraph

Możliwość komentowania została wyłączona.