13 września 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na 10000 m – Waszak i Oślizło najlepsi

W Zamościu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na 10000 m. Mistrzami Polski zostali Karolina Waszak i Łukasz Oślizło.

Urocza Karolina ma powody do uśmiechu

Poziom biegu pań pozostawał wiele do życzenia pod względem frekwencyjnym. Na starcie biegu znalazło się tylko dziewięć zawodniczek. Dziewczyny uzyskały za to niezłe wyniki. Najlepsza, zgodnie z przewidywaniami, okazała się Karolina Waszak. Podopieczna Jacka Kostrzeby wywalczyła złoty medal z rezultatem 35.23.37. To już drugi medal Karoliny z tegorocznej „młodzieżówki”, gdyż przed dwoma tygodniami w Krakowie zdobyła srebro na 5000 m. Zaszczytne drugie miejsce przypadło Katarzynie Guz – biegającej mamie, która wynikiem 35:29.71 poprawiła rekord życiowy. Do brązu z biegu przeszkodowego z Krakowa kolejny medal dołożyła Marta Krawczyńska, trzecia na linii mety z „życiówką”, którą bardzo łatwo zapamiętać – 35:35.35. Świetnie spisała się startująca poza konkursem juniorka, dziewiętnastoletnia Marta Pachota, która przybiegła czwarta z wynikiem 35:46.17.

– Aleksandra Lisowska     90     MOS Zatoka Braniewo     DNF

Ciekawie prezentował się bieg panów, w którym było wielu kandydatów (33 biegaczy)  do zdobycia podium.  Zwyciężył bardzo pewnie Łukasz Oślizło, który linię mety przekroczył z wynikiem 29:53.85 – nowym rekordem życiowym. Srebrem musiał zadowolić się Krystian Zalewski, złoty specjalista z młodzieżówki w Krakowie od biegu przeszkodowego. Zawodnik Jacka Kostrzeby wynikiem 30:05.60 powiększył swój tegoroczny medalowy dorobek. Trzecie miejsce przypadło bardzo walecznemu Marcinowi Błazińskiemu, który do sportu wraca po ciężkiej kontuzji. Zawodnik klubu KS Start Dobrodzień, który przed rokiem wywalczył tytuł mistrza Polski w przełajach, uzyskał na mecie czas 30.07.88. Cieszymy się, że wraca do formy, bo wielokrotnie udowadniał, że ma charakter i talent do biegania, co widać nawet po jego  zeszłorocznej „życiówce” na 10000 m (29:16.47).