NB 1080v12
 
13 września 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ile tygodni trzeba się przygotowywać do pierwszego 30 minutowego biegu ?


Chcemy wszystkich przekonać, wszystkich, bez wyjątku, że już na pierwszym treningu stać was na dłuższy bieg. To właśnie staramy się pokazać w ramach akcji "Biegam bo Lubię". Spotykamy się na stadionach z osobami chcącymi zacząć bieganie, które jednak mają do tej pory kiepskie doświadczenia z bieganiem. Po raz pierwszy w minioną sobotę, spotkanie odbyło się w Krakowie na Stadionie na Groblach, koło Wawelu. W Warszawie na stadionie RKS SKRA było to już drugie spotkanie.  Treningi prowadzimy wg metody "Wirtualnego Trenera". Chcemy wszystkim pokazać, że wszystkich, bez wyjątku, już na pierwszym treningu stać na dłuższy bieg. Oczywiście nie zapominamy o ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

2skra 540
Cała grupa z drugiego spotkania w Warszawie (jedna dziewczynka się schowała)

Adam Klein: Zachęcamy wszystkich naprawdę początkujących, te spotkania są dla was. Stadion daje nam unikalną możliwość zajmowania się jednocześnie tymi zupełnie początkującymi, którzy nie wierzą w to, że mogą przebiec więcej niż minutę ciągłego biegu i z tymi, którzy taką inicjację w postaci kilkudziesięciu minut ciągłego biegu mają już za sobą. Spróbujcie, to nic was nie kosztuje a efekty przychodzą niezwykle szybko. Przyjdźcie sami lub ze znajomymi czy nawet rodzinami. Bieganie może być aktywnością dla wszystkich szukających teoretycznie zupełnie przeciwnych celów:  adrenaliny, emocji ale i spokoju, sposobu na spędzenie czasu w samotności lub z rodziną i przyjaciółmi.  A przede wszystkim zdrowia. Zapraszamy.

Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę.
W Warszawie – Stadion RKS SKRA, Wawelska 5
W Krakowie – Stadion Plac na Groblach

O kolejnych miastach poinformujemy już w czwartek. A poniżej krótka relacja z ostatniej soboty.

pierwsze 25minut 540
Finisz grupki trzech Pań, które przychodząc na zajęcia uznały, że są w stanie biec zaledwie kilkadziesiąt sekund – właśnie kończą bieg w …26 minucie !!!
cwiczenia 2 skra
Bieganie to nie tylko bieganie – to także ćwiczenia uzupełniające, ogólnorozwojowe – tutaj grupa już PO.

krakow1 4
A tutaj wita Kraków !!!

krakow1 1
Rozgrzewka

krakow1 2
Niektórzy biegają całkiem żwawo

krakow1 3
Rozciąganie

Redakcja Bieganie.pl