new balance 880
 
15 września 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2008


Grudziądz był gospodarzem tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Przez dwa dni, sobotę i niedzielę, przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (było zimno i wietrznie) najlepsi polscy zawodnicy urodzeni w latach 1988, 1987 i 1986 rywalizowali o tytuły najlepszych zawodników w kraju.

Z pewnością ani pogoda, ani termin rozgrywania zawodów nie sprzyjały uzyskiwaniu dobrych rezultatów i poprawianiu rekordów życiowych. Mimo to w kilku konkurencjach nie zabrakło prawdziwych emocji. Jednym z najciekawszych biegów był bieg mężczyzn na dystansie 5000 metrów, gdzie po fenomenalnym finiszu zwyciężył Kamil Murzyn Ciekawy przebieg miały także sprinterskie pojedynki na 100 i 200 metrów, a w szczególności walka Roberta Kubaczyka i Dariusza Kucia, z której dwukrotnie obronną ręką wychodził niespodziewanie ten pierwszy.

mmp08_524_2.jpg
Kamil Murzyn – zwycięzca biegu na 5000 metrów

To właśnie sprinterzy byli autorami najlepszych wyników na stadionie Olimpii w Grudziądzu. Artur Noga na 110 m ppł. uzyskał czas 13.37, Robert Kubaczyk na 100 m 10.15, a Marta Jeschke na 100 m 11.50. We wszystkich przypadkach zawodnikom pomagał jednak zbyt silny wiatr.

mmp08_524_3.jpg
Finał 200 metrów mężczyzn

Obok Kubaczyka, młodzieżowego mistrza Polski na 100 i 200 metrów dwa medale indywidualnie zdobywali Dariusz Kuć (2-100, 2-200), Marta Jeschke (2-100 i 1-200), Marika Popowicz (3-100, 3-200), Angelika Cichocka (2-800, 1-1500), Agnieszka Miernik (2-1500, 3-800), Agnieszka Sowińska (1-800, 3-1500), Artur Ostrowski (2-800, 3-1500), Kamil Murzyn (3-1500, 1-5000), Marcin Chabowski (1-3000 pprz, 2-5000), Anna Wojna (1-3000 pprz, 3-5000m) Angelika Przygódzka (3-3000 pprz, 2-5000), Katarzyna Janecka (3-100 ppl, 1-400 ppl) i Tina Polak (2-400, 2-400 ppl). Trzy medale wywalczyła Kamila Chudzik, która zwyciężyła w biegu płotkarskim na 100 metrów i skoku w dal oraz była trzecia w konkursie rzutu oszczepem.

mmp08_524_1.jpg
Najszybsze płotkarki na podium

Kobiety

100 m (+2.2 m/s)        
Ewelina Klocek (87) WKS Śląsk Wrocław – 11.53
Marta Jeschke (86) SKLA Sopot – 11.59
Marika Popowicz (88) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 11.60

200 m (+0.8)        
Marta Jeschke (86) SKLA Sopot – 23.60
Agnieszka Ligięza (86) WKS Wawel Kraków – 24.10
Marika Popowicz (88) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 24.18

400 m
Agata Bednarek (88) AZS Łódź – 55.54
Tina Polak (88) AZS-AWF Katowice – 55.91
Magdalena Burmistrzak (88) LKS Vectra Włocławek – 56.33

800 m    
Agnieszka Sowińska (87) KB Sporting Międzyzdroje – 2:06.94
Angelika Cichocka  (88) ULKS Talex Borzytuchom – 2:07.32
Agnieszka Miernik (87) WLKS Wrocław – 2:07.70

1500 m
Angelika Cichocka (88) ULKS Talex Borzytuchom – 4:26.76
Agnieszka Miernik (87) WLKS Wrocław – 4:27.29
Agnieszka Sowińska (87) KB Sporting Międzyzdroje – 4:28.79

5000 m
Izabela Trzaskalska (88) AZS UMCS Lublin – 17:02.03
Angelika Przygódzka (88) AZS-UWM Olsztyn – 17:05.78
Anna Wojna (86) ULKS Lipinki – 17:09.62

3000 m pprz.   
Anna Wojna (86) ULKS Lipinki – 10:35.57
Justyna Korytkowska (86) LŁKS Prefbet Śniadowo – 10:36.53
Angelika Przygódzka (88) AZS-UWM Olsztyn – 10:38.75

100 m ppł. (-0.1 m/s)      
Kamila Chudizk (86) AZS-AWFiS Gdańsk – 13.78
Monika Nabiałek (86) AZS-AWF Wrocław – 14.14
Katarzyna Janecka (87) AZS-AWF Kraków – 14.20

400 m ppł.
Katarzyna Janecka (87) AZS-AWF Kraków – 58.32
Tina Polak (88) AZS-AWF Katowice – 59.00
Weronika Zielińska (86) KS Warszawianka – 59.12

Mężczyźni

100 m (+3.2 m/s)
Robert Kubaczyk (86) AZS Poznań – 10.15
Dariusz Kuć (86) AZS-AWF Kraków – 10.20
Karol Sienkiewicz (86) KS Podlasie Białystok – 10.40

200 m (+0.7 m/s)
Robert Kubaczyk (86) AZS Poznań – 21.11
Dariusz Kuć (86) AZS-AWF Kraków – 21.45
Kamil Kryński (87) KS Podlasie Białystok – 21.47

400 m    
Patryk Baranowski (86) AZS Łódź – 47.19
Kacper Kozłowski (86) AZS-UWM Olsztyn – 47.33
Marcin Strzelczyk (88) MKS Polonia Warszawa – 48.00

800 m
Szymon Krawczyk (88) WMLKS Nadodrze Powodowo – 1:51.62
Artur Ostrowski (88) TS Olimpia Poznań – 1:51.80
Mateusz Podawca (86) LKS Omega Kleszczów – 1:51.81

1500 m        
Adrian Danilewicz (86) WKS Śląsk Wrocław – 3:51.80
Artur Ostrowski (88) TS Olimpia Poznań – 3:51.94
Kamil Murzyn (86) KS Cracovia Kraków – 3:52.63

5000 m        
Kamil Murzyn (86) KS Cracovia Kraków – 14:23.54
Marcin Chabowski (86) KS Wejher Wejherowo – 14:24.96
Arkadiusz Gardzielewski (86) WKS Śląsk Wrocław – 14:25.36

3000 m pprz.       
Marcin Chabowski (86) KS Wejher Wejherowo – 8:45.21
Mateusz Demczyszak (86) WKS Śląsk Wrocław – 8:46.82
Marcin Urbanowski (87) LKS Zantyr Sztum – 8:56.86

110 m ppł. (+2.8 m/s)
Artur Noga (88) KS Warszawianka – 13.37
Dominik Bochenek (87) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 13.84
Maciej Giza (86) AZS-AWF Kraków – 14.05

400 m ppł.
Jarosław Cichosz (87) AZS-AWFiS Gdańsk – 51.59
Krzysztof Pałkiewicz (86) ULKS Zielony Dąb Żarów – 51.90
Sebastian Porządny (88) AZS Łódź – 52.37

Wszystkie wyniki: Domtel-Sport.pl.