New Balance 1080v12
 
24 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mizuno partnerem XVI Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego


Miło nam ogłosić że Mizuno będzie partnerem trzech dużych biegów z tradycjami odbywających się na Podbeskidziu. Na początek będzie to XVI Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego". 

__ywiec.jpg

W Żywcu spotkać będzie można naszych partnerów i zaopatrzyć się w produkty Mizuno. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym półmaratonie. Poniżej kilka słów od organizatorów:
Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku . Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W XV Półmaratonie wzięło udział blisko 1500 biegaczy co stanowi rekord frekwencji tej imprezy. Zwycięzcą XV Półmaratonu został Ukrainiec Sergii Okseniuk z wynikiem 1:07:55. Wśród kobiet z czasem 1:19:00 zwyciężyła Rumunka Daniela Cirlan.

Półmaraton rozpocznie między innymi cykl imprez biegowych znany jako 2. Puchar Beskidów, w ramach którego oprócz półmaratonu odbędą się także: 7. Cieszyński FORTUNA Bieg na 10 km (26 kwietnia) oraz 23. Bieg Fiata na 10 km (24 maja) kończący cykl Pucharu Beskidów.

Sportowa Żywiecczyzna zaprasza.

Trasa biegu

Trasa