10 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mityngi, mityngi…..

13. lutego, mityng w Walencji

Mityng w Walencji okazał się szczęśliwy dla naszych biegaczek średniodystansowych. Sylwia Ejdys zdecydowanie wygrała bieg na 1500 m z czasem 4.07.17, a na drugim miejscu uplasowała się Renata Pliś (4.09.85). Tym samym, obie panie zapewniły sobie start na HMŚ w Dausze. Czwartej w biegu-Lidii Chojeckiej do pełni szczęścia, a więc uzyskania minimum, zabrakło 36. setnych (4.10.36).

Sylwia Ejdys

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja panów w biegu na 800 m., w którym rywalizowali Kszczot i Lewandowski. Drugie miejsce, tuż za Jurriy Borzakowskim (1.46.54), zajął Adam Kszczot z bardzo dobrym wynikiem-1.46.61, potwierdzającym dobrą dyspozycje w tegorocznym sezonie halowym. Na siódmej pozycji uplasował się Marcin Lewandowski z czasem 1.47.71.

Ozdobą mityngu był halowy rekord Europy Sergia Sancheza na 3 000 m-7.32.41.

10. lutego, GE Galan w Sztokholmie

Najciekawszy bieg wieczoru to było 3000m podczas którego Augustine Choge uzyskał najlepszy w tym roku wynik 7:31.75, wyprzedzając Tariku Bekele o zaledwie trzy setne sekundy. Aż sześciu zawodników złamało barierę 7:35

Na 5000m kobiet wygrała Meseret Defar z czasem 14:24:79 o zaledwie 42 setne sekundy wolniej niż jej własny halowy rekord świata z tego samego mityngu sprzed roku.

Abubaker Kaki wygrał na dystansie 800m z czasem 1:46:29 przed Jurijem Borzakowskim. Na piątym miejscu przybiegł Marcin Lewandowski wypełniając jednak minimum na Halowe Mistrzostwa Świata.

Na 1500m wśród kobiet wygrała Etiopka Kalkidan Gezahegn z czasem 4:03.28, Lidia Chojecka była ósma.

***

W środę 3 lutego podczas mityngu w Duesseldorfie minimum na Halowe Mistrzostwa Świata wypełnił Adam Kszczot, który wynikiem 1:46.00 ustanowił rekord życiowy w biegu na 800 m. Uraz ścięgna Achillesa, który przeszkadzał Kszczotowi podczas zgrupowanie w RPA, nie jest miejmy nadzieję zbyt poważny. Adam zajął trzecie miejsce, za Jurijem Borzakowskim oraz Ismailem Ismailem.

Na piątej pozycji Adam Kszczot, foto: T. Jurkowski, lewandowski-team.pl

Angelika Cichocka była druga na 1500 m, ustanawiając rekord życiowy (4:10.54).

***

W Mondeville Dariusz Kuć przebiegł 60m w czasie 6.77. Na tym samym dystansie Iwona Ziółkowska uzyskała 7.64.

***

Trzy rekordy życiowe ustanowiły polskie lekkoatletki w mityngu halowym w Karlsruhe: Marika Popowicz przebiegła 60 m w czasie 7.36, Anna Kiełbasińska uzyskała 24.13 na 200m, a Renata Pliś na dystansie 1500m osiągnęła czas 4:17.98.

Coraz szybciej biega Artur Noga. Przed tygodniem w Spale pokonał płotki w czasie 7.95, a następnie 7.88, a w niedzielę osiagnął 7.78 (jego rekord życiowy wynosi 7.68 ’08, a minimum PZLA na HMŚ w Dauha – 7.68).

Marika Popowicz, najszybsza Polka w sezonie letnim 2009, już w swym pierwszym starcie uzyskała czas o 0.01 lepszy od minimum IAAF na HMŚ, a do czasu wyznaczonego przez PZLA zabrakło jej 0.08.

Źródło: PZLA.PL