NB 1080v12
 
11 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa świata w przełajach znów zagoszczą w Bydgoszczy.


W marcu 2010 roku bydgoski park Myślęcinek gościł Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Było to wielkie wydarzenie dla kibiców bo dawało rzadką okazję  do oglądania na żywo najlepszych biegaczy świata. Wydawało się, że była to impreza, której przez wiele najbliższych lat nie uda się w Polsce przebić. Teraz pojawiła się na to szansa, IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) zadowolony z przebiegu zeszłorocznych mistrzostw postanowił ponownie przyznać organizację Bydgoszczy. Ustalono już dokładną datę zawodów, odbędą się w niedzielę, 24 marca 2013 roku .

Przewodniczący IAAF-u Lamine Diack ogłaszając decyzję mówił: “Bydgoszcz świetnie wywiązywała się z organizacji wszystkich imprez pod egidą IAAF-u. Począwszy od Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce w1999 przez  Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce w 2008 po  zeszłoroczne Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych. Jesteśmy uradowani, że po raz kolejny będziemy mogli doświadczać tego ciepłego przyjęcia i oddania w przygotowaniu imprezy.”

Gród na Brdą wyrasta na lekkoatletyczną stolicę Polski. To tu odbywają się największe mitingi lekkoatletyczne: Enea Cup (najbliższy już 3 czerwca) oraz halowy Pedros Cup. Bydgoszcz ponadto kandyduje do organizacji Drużynowych Mistrzostw Europy 2013 oraz indywidualnych Mistrzostwa Europy 2016. Miejmy nadzieję, że dzięki zdobywanym doświadczeniom uda się tym razem wyeliminować największy mankament imprezy z 2010 roku – małą ilość kibiców. Ma w tym pomóc m. in. zapowiadana przez KPZLA akcja promocyjna “rozbiegać” Bydgoszcz i dłuższy czas na organizację (poprzednio było to 8 miesięcy, teraz prawie dwa lata).

Gratulujemy organizatorom i życzymy powodzenia w przygotowaniach.

Redakcja Bieganie.pl